Зеленський відповів на петицію про кримінал за "примусову вакцинацію"

Політика  24 жовтня 2021 року, 13:34 5257

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про запровадження кримінальної відповідальності за "примусову вакцинацію". За словами Зеленського, він звернувся до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука і прем’єра Дениса Шмигаля з проханням організувати опрацювання викладених у петиції пропозицій. Відповідь опубліковано на сайті президента.

Петиція з вимогою "терміново ввести кримінальну відповідальність" у вигляді позбавлення волі терміном від трьох до п’яти років за "примусову вакцинацію" була розміщена на сайті президента 12 серпня 2021-го. Автор закликав прирівняти до поняття "примусова вакцинація" загрози звільненням і недопуск до роботи невакцинованих співробітників. Він також закликав дати громадянам право самим вирішувати, чи потрібно їм щеплюватись. Петиція набрала понад 25 000 підписів, необхідних для розгляду президентом.

Читайте також:  В Україні закриють майже всі школи на карантин, дітей відправляють на канікули

У своїй відповіді Зеленський заявив, що звернувся до спікера Ради і прем’єра з проханням організувати обробку викладених у петиції пропозицій і проінформувати про результати.

Зеленський зазначив, що в трудовому законодавстві встановлено гарантії захисту прав працівників від неправомірних дій роботодавців. Передбачено кримінальну відповідальність за незаконне звільнення з особистих мотивів, а також за інше грубе порушення трудового законодавства.

Водночас, посилаючись на Конституцію, Зеленський повідомив, що громадяни зобов’язані піклуватися про своє здоров’я і "не шкодити здоров’ю інших", а в передбачених законодавством випадках українці мусять проходити профілактичні медогляди і робити щеплення.

Він зауважив, що для запобігання поширенню інфекційних захворювань обов’язковим профілактичним щепленням підлягають працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження і поширення інфекційних хвороб.

Крім того, законодавство передбачає, що у разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення на відповідних територіях та об’єктах може проводитися обов’язкова вакцинація за епідемічними показаннями.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0