Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Політика
  • Саміт ЄС ухвалив рішення з підтримкою європерспективи України, але є нюанси

Саміт ЄС ухвалив рішення з підтримкою європерспективи України, але є нюанси

Саміт ЄС ухвалив рішення з підтримкою європерспективи України, але є нюанси

Неформальне засідання Європейської ради (саміт ЄС), що відбулося у ніч на п’ятницю, завершилося схваленням декларації, що містить компромісне визнання перспективи членства України в ЄС.

ВІДЕО ДНЯ

Рішення саміту є у розпорядженні "Європейської правди".

Як відомо, у четвер у Версалі відбувся екстрений саміт ЄС, присвячений питанням російської агресії проти України. Утім одним з найбільш спірних положень, що обговорювалися на ньому, стало питання щодо прагнення України вступити до ЄС.

Реклама
Читайте також:
Шлях до членства в ЄС. Як українці за кордоном можуть допомогти

Дискусія за закритими дверима щодо цього тривала 5 годин. Ухвалене рішення щодо європерспективи звучить наступним чином:

Реклама

"Європейська Рада визнала європейські прагнення та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію. 28 лютого 2022 року президент України, реалізуючи право України обирати свою долю, подав заявку України на вступ до Європейського Союзу.

Рада ЄС без зволікань запропонувала Єврокомісії подати свій висновок щодо цієї заяви відповідно до відповідних положень Договорів ЄС. До винесення цього висновку вже відтепер ми будемо ще більше зміцнювати наші зв’язки та поглиблювати наше партнерство, щоб підтримати Україну на її європейському шляху. Україна належить до нашої європейської родини".

У рішенні є низка позитивних зсувів у порівнянні з попередніми формулюваннями, однак в ньому немає посилань на статтю 49 Договору ЄС щодо процедури приєднання, а також немає ані позитивних, ані негативних згадок про "пришвидшену процедуру", вступу якої прагнула Україні.

Реклама

Утім примітно, що президент Литви Гітанас Науседа, який брав участь у саміті та є одним з найбільших адвокатів вступу України до ЄС, залишився задоволений рішенням.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно