Сійярто викликав главу українського посольства через зняття орла-турула на замку в Мукачеві

Політика  14 жовтня 2022 року, 20:40 7466

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 14 жовтня викликав тимчасового повіреного у справах України у зв’язку з рішенням виконкому Мукачівської міської ради напередодні провести демонтаж з бастіону "Паланку" орла-турула і замінити його на тризуб.

Про це Сійярто розповів InfoRadio. Він заявив, що вважає знесення статуї в Мукачеві "непотрібною провокацією", а також звернувся до глави Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, якого назвав "просто прекрасною людиною".

"Я впевнений, що він не усвідомлював цього, його здоровий глузд, його справедливий підхід повністю контрастує з тим, що зараз зроблено на рівні провокації", – сказав глава угорського МЗС.

Читайте також:  Замість орла-турула в замку Паланок у Мукачеві встановлять Герб України

Він додав, що не має значення, хто влаштував "провокацію" зі зняттям турула, оскільки завдання Угорщини зараз – "стати на захист угорців Закарпаття".

Нагадаємо, в четвер Мукачівська міська рада доручила місцевому історичному музею провести демонтаж з бастіону "Паланку" орла-турула і замінити його на тризуб.

Рішення викликало обурення угорського міністра з питань національної політики Арпада Потапі, який назвав його "глибоко шокуючим і обурливим". За його словами, збереження історичної спадщини – це вимога ЄС у частині забезпечення прав меншин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Юліана 15.10.2022, 00:27
Для чого нищити те,що ви не ВСТАНОВЛЮВАЛИ, тим паче орел-символ Карпатських гір,можна доповнити, поряд із прапором і постаментом орла поставити тризуб. Варто поважати нашу самобутню культуру і думку народності. Не руйнуйте культорологічний шарм цього регіону. Будьте ласкаві, Тримаймося разом, бо сила у єдності, не дозволяймо ворогу маніпулювати нашим національним колоритом і культурологічної спадщиною української землі.