Прем’єр-міністр Угорщини скликав Раду оборони. Відома причина

Політика  16 листопада 2022 року, 09:08 2331

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у вівторок увечері скликав засідання Ради оборони у зв’язку з припиненням постачання російської нафти трубопроводом "Дружба". За попередніми даними, це сталося через пошкодження об’єкта енергетичної інфраструктури після ракетних обстрілів України росією.

За даними угорських ЗМІ, російська ракета влучила в трансформаторну підстанцію системи електропостачання на білорусько-українському кордоні, яка відповідає за безперебійну роботу нафтопроводу "Дружба".

Угорська державна енергетична компанія MOL підтвердила припинення прокачки нафти через "Дружбу". Там кажуть, що отримали повідомлення від української сторони про обстріл російською артилерією трансформаторної підстанції.

Читайте також:  Наймасовіша атака з 24 лютого: росія сьогодні випустила по Україні понад 90 ракет

"Унаслідок удару тимчасово припинено постачання нафти нафтопроводом "Дружба" до Угорщини, Чехії та Словаччини", – додали у MOL.

Трубопровід "Дружба" починається в росії на східному березі Волги і ділиться на дві гілки в Білорусі: північна веде до Польщі та Німеччини, південна через Україну – до Угорщини, Словаччини та Чехії.

росія зазвичай постачає близько 250 тисяч барелів нафти на день через південну гілку нафтопроводу "Дружба". У грудні має набути чинність заборона на купівлю російської трубопровідної нафти, але Угорщина й Чехія отримали виняток до 2024 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0