Сьогодні відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО

Політика  4 квітня 2023 року, 14:44 756

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що на засіданні Комісії Україна-НАТО сьогодні у Брюсселі підніме питання шляху до майбутнього членства в Альянсі.

Про це Кулеба сказав журналістам перед початком засідання комісії Україна-НАТО, яке відбудеться у рамках дводенної зустрічі глав МЗС держав Альянсу.

Кулеба зазначив, що саме сьогодні Альянс відзначає 74-ту річницю Вашингтонського договору, і цього дня членом НАТО стане Фінляндія. Кулеба додав, що Україна прагне досягти аналогічної цілі.

Читайте також:  Спочатку треба перемогти у війні з росією, – Столтенберг про членство України в НАТО

"Ми щиро вітаємо нашого фінського друга зі вступом. Україна має на меті досягти такої ж мети – стати повноправним членом НАТО. Це буде однією з тем нашої розмови тут, у Брюсселі – як ми можемо просуватися вперед", – сказав Кулеба.

Міністр висловив переконання, що "НАТО та Україна потрібні один одному". "Це дуже просто. У той час, як ми цінуємо практичну підтримку, яку ми отримуємо від Альянсу, немає кращого стратегічного рішення, щоб гарантувати стратегічну безпеку в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в Альянсі", – пояснив Кулеба.

За словами міністра, на зустрічі також обговорять пришвидшення постачання військової допомоги, яка вже була обіцяна Україні, насамперед артилерійських боєприпасів, броньованих машин, і всього, що Україна потребує для успішного контрнаступу.

"Ми також обговоримо стратегічні плани з забезпечення стабільної підтримки України з боку держав-членів НАТО", – підкреслив міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0