Політика   • 12 червня 2015 року, 20:42650

Керівники області, митники та дипломати обговорили гуманітарну співпрацю та оновлення пунктів пропуску

Керівники області, митники та дипломати обговорили гуманітарну співпрацю та оновлення пунктів пропуску

Питання взаємодії митниці з консульствами та міжнародними волонтерськими організаціями, а також упередження виникнення конфліктних ситуацій, що стосуються переміщення вантажів гуманітарної допомоги, розглядалося на сьогоднішній нараді в ОДА. Також йшлося про стан розбудови пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною та Словаччиною.

Головуючі заходу - в.о.голови ОДА Михайло Рівіс та в.о.голови облради Михайло Попович - насамперед подякували поважним дипломатам, які відгукнулися до обговорення та вирішення "гуманітарних" проблем, що виникають під час пропуску та митного оформлення вантажів. Посадовці запевнили консулів, що Закарпатська митниця налаштована лише сприяти міжнародним організаціям, які надають допомогу військовослужбовцям в зоні АТО, - зазначили у прес-службі Закарпатської ОДА.

Як зазначив присутній на зустрічі заступник начальника Закарпатської митниці Михайло Свида, з початку року у зону діяльності митної установи краю здійснено пропуск та митне оформлення вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою 837 541,1 кг. Основними країнами-донорами гуманітарної допомоги виступили Словаччина, Угорщина, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Італія.

Але останнім часом, як свідчать факти, гуманітарні вантажі, які направлялися з ЄС через нашу область, мали певні проблеми з оформлення документів. Тому митна установа є ініціатором цієї зустрічі, аби спільно з органами влади та дипломатичними установами вирішити проблемні питання, які виникають безпосередньо в ході оформлення "гуманітарок". Він наголосив, що митники завжди готові та надають консультаційну допомогу для підготовки митних документів та уникнення перешкод під час перетину митного кордону України.

Михайло Попович зазначив, що в Україні вибудована чітка система оформлення гуманітарних вантажів. І проблеми, які виникають на кордоні, здебільшого стосуються неякісної підготовки відповідних документів з боку отримувачів "гуманітарки". Особливо це стосується, коли мова йде про медпрепарати. В результаті, ні прості інспектори, ні їх керівництво не можуть вплинути чи змінити існуючий порядок митного оформлення, і з них потім роблять винуватих.

Відтак, Михайло Андрійович запропонував закріпити посадових осіб з митниці та комісії з питань гуманітарної допомоги при ОДА, які триматимуть безпосередній зв’язок як з консульствами, так і волонтерськими організаціями, та вчасно надаватимуть компетентну консультацію. І тоді під час ввезення гуманітарного вантажу із визначеним гуманітарним статусом не виникатиме жодних проблем на кордоні.

Зі свого боку голова комісії з питань гуманітарної допомоги при ОДА Жанна Пендяр зазначила, що із ста вантажів, які вже надійшли із-за кордону, поки лише з трьома виникали проблеми.

Присутня на зустрічі Генконсул Словацької Республіки пані Янка Буріанова запропонувала направити відповідні листи, в яких роз’яснено вимоги законодавства України, з подальшим направленням на адресу урядових відомств Словаччини, які організовують гуманітарні вантажі для українських військових, аби уникнути проблем на кордоні.

Консул Генконсульства Угорщини в Ужгороді Балог Дийнеш подякував високопосадовцям краю за актуальну зустріч, зауваживши, що коли у сусідів війна – угорський народ діяв спонтанно, організувавши гуманітарні вантажі. "Тепер ми знаємо до кого звертатися, аби оперативно вирішувати проблемні питання. Будемо дотримуватися всіх вимог українського законодавства, - запевнив дипломат, додавши – є випадки, коли консульство дізнається про направлення гумконвою вже по дорозі на кордон з Україною. Тож, зважаючи на попередні проблеми, будемо заздалегідь готувати всі необхідні документи і попереджати про це відправників".

Не менш важливим та актуальним залишається питання розбудови прикордонної інфраструктури Закарпаття. За словами Михайла Свиди, нині проводиться відповідна робота по розбудові міжнародного пункту пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке", що на кордоні зі Словаччиною. Відтак проводяться тендерні процедури і визначається "переможець" будівельних робіт. Що стосується розбудови митного поста "Лужанка", що на кордоні з Угорщиною, то за кілька років тут змінився партнер по реконструкції. Але робота ведеться, проведена проектно-кошторисна документація, узгоджена двома сторонами, проводиться експертиза.

Михайло Рівіс підкреслив: "Загальновідомо, що міжнародна траса Лісабон-Київ пролягатиме через "Лужанку", тому тут необхідно врахувати потік великогабаритного транспорту. Для зручності транзиту обласна влада виділяє певні кошти на об’їзну дорогу повз Берегово. Є ще ряд невирішених питань, які планується обговорити на більш розширеній нараді за присутності дорожників, економістів, митників та дипломатів". 

Відтак, діалог влади з дипломатичними гостями відбувся у форматі активного та конструктивного обговорення існуючих проблем. Насамкінець зустрічі Михайло Рівіс подякував консулам за тісну співпрацю, відмітивши, що значно зменшилося нарікань громадян на черги через українсько-словацький та українсько-угорський кордони.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів