Політика   • 16 червня 2015 року, 16:22813

На Закарпатті збираються вирішити усі проблеми зі сміттям на найближчі 50 років

На Закарпатті збираються вирішити усі проблеми зі сміттям на найближчі 50 років

Мета – вивести стан справ з відходами в області на якісно новий рівень на наблизити поводження зі сміттям на Закарпатті до європейських стандартів. Саме це передбачає Меморандум про наміри, який сьогодні підписав керівник краю Василь Губаль з генеральним директором ТОВ "АВЕ Умвельт Україна" Миколою Бутенком.

Нагадаємо, що Василь Губаль з самого початку своєї роботи на посаді голови ОДА акцентував - кардинально змінити стан справ з відходами на Закарпатті одним зі своїх пріоритетів. Було ініційовано розгляд питань про розробку нової стратегії поводження з твердими побутовими відходами в області, й здійснено кілька принципових кроків для цього. Так,  йдеться організацію в області трьох великих сміттєсортувальних об’єктів. І зараз справа доходить до втілення цих планів, - стверджують у прес-службі Закарпатської ОДА.

У Меморандумі, який керівник області підписав у вівторок, 16 червня, закладено план дій, котрий дозволить вирішити проблему зі сміттям в області на найближчі 50 років. Адже в документ закладено підтримку можливості розвинути в області сучасну сферу поводження з відходами відповідно до європейських стандартів. Для цього розробляється відповідний інвестиційний проект. У його рамках – плани з проектування трьох сміттєпререробних заводів з функціями захоронення відходів, потужністю близько трьохсот тисяч тонн. Очікувані інвестиції становлять близько шести мільйонів євро для кожного об’єкту. Їхня робота має відбуватися згідно зі стандартами Євросоюзу. У підсумку передбачається утилізація та подальша переробка близько 40% пластику та повна переробка органічних відходів.

Зараз триває процес оформлення передпроектної документації. Загалом підписаний Меморандум передбачає підтримку інвестиційного проекту, але наразі не фіксує жодних договорів та зобов’язань області перед інвестором.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів