Політика   • 22 червня 2015 року, 13:08701

Закарпатські міста готуються до модернізації водоканалів

Закарпатські міста готуються до модернізації водоканалів

Голова обласної ради Володимир Чубірко провів нараду з керівництвом Ужгорода, Мукачева, Берегова та Хуста з питань реалізації інвестиційного проекту з модернізації водоканалів . Протягом останнього часу було зроблено чимало кроків із залучення коштів європейських партнерів для оновлення комунальних підприємств трьох міст. Так, минулого тижня голова облради Володимир Чубірко разом з керівником представництва в Україні Європейського інвестиційного банку Лілією Чернявською оглянули стан водоконалів у цих містах.

Європа зацікавлена в модернізації очисних споруд, адже маємо спільний басейн річок. Пропозиції банку надзвичайно прозорі і прийнятні – кредит терміном до 30 років під 0,4% річних. Є можливість відтермінування платежів на 8 років. За цей час можливо не лише суттєво модернізувати водоканали, а й встановити енергоощадливе обладнання, яке дозволить завдяки економії виплачувати й сам кредит. Якщо ж підтвердимо, що якість стічних вод теж суттєво покращиться, то міста отримають ще й гранти або ж допомогу від країн ЄС, - зазначили у прес-службі Закарпатської ОДА.

Володимир Чубірко на нараді пообіцяв і надалі підтримувати громади цих міст з реалізацію проекту. Але при цьому зазначив – нині треба розробляти всі необхідні проектно-кошторисні проекти. Також керівник ради наголосив, що в містах треба розробити чіткі графіки виконання всіх робіт і контролювати їх виконання.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів