Політика   • 1 липня 2015 року, 14:53684

Керівники Закарпаття провели зустріч з очільником одного з регіонів Угорщини

Керівники Закарпаття провели зустріч з очільником одного з регіонів Угорщини

Сьогодні голови обласної ради Володимир Чубірко та облдержадміністрації Василь Губаль провели зустріч з головою Загальних Зборів області Яс-Надькун-Сольнок (Угорщина) Шандором Ковачем, який перебуває з візитом у нашому краї.

Володимир Чубірко подякував угорській стороні за підтримку, яка надається нашій країні. Так, військові із Закарпаття, поранені в АТО лікуються в Будапешті. Незабаром 40 дітей військових поїдуть на відпочинок в Угорщину.

Також він зазначив, що Закарпаття вже налагодило добросусідські відносини і підписано угоди про співпраці з трьома областями Угорщини. І наразі пропонується налагодити партнерські відносини із областю Яс-Нодькун-Сольнок.

«Нас об’єднує і річка Тиса, ми можемо координувати наші кроки в рамках проектів захисту басейну ріки Тиса. З своєї сторони залучаємо Європейський інвестиційній банк до модернізації водоканалів області. Також нам цікава й активізація співпраця в економіці та налагодження нових контактів у туристичній сфері», - зазначив керівник ради.

Василь Губаль підтвердив, що обласна влада готова до співпраці, і керівництво вдячне за підтримку нашого краю. « У нас в країні відбувається перетворення, стартує децентралізація. Тому нас цікавить досвід реформування країни, який успішно пройшов в Угорщині. Також нас цікавлять інвестиції та створення нових робочих місць. Тому нам треба дати можливість активніше співпрацювати бізнесу», - вважає голова ОДА.

Шандор Ковач розповів, що Закарпаття відвідує не вперше, і наш край йому дуже подобається. І він підтримує ініціативу голови облради щодо підписання партнерської угоди. «Наші контакти треба наповнити реальними справами. Ми йдемо правильним шляхом. Ми готові допомагати один одному. І наш досвід на європейському шляху – буде доступним для вас. Загалом 5 держав співпрацюють у захисті басейну річки Тиса. Закарпаття має можливість отримувати допомогу в рамках цього проекту. Пропонуємо на Закарпатті реалізувати спільні міжнародні проекти, а до європейських грантів будемо долучати і ваш край», - констатував голова Загальних зборів області Яс-Нодькун-Сольнок.

Сторони домовилися створити спільну робочу групу, яка й займатиметься підготовкою проекту угоди про співпрацю. Наступна зустріч вже відбудеться за участі й широкого кола бізнесменів з двох областей, які матимуть змогу налагодити співпрацю.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів