На сьогоднішній сесії облради депутати розглянуть понад 40 питань

Політика  17 березня 2016 року, 08:06 620

Вчора, 16 березня, відбулося засідання президії обласної ради, яке скликав і провів голова ради Михайло Рівіс.

Члени президії уважно розглянули всі зауваження та пропозиції, а таких було 48 до 18 проектів рішень, висловлені депутатами на засіданнях постійних комісій обласної ради 9-14 березня 2016 року з розгляду матеріалів четвертого пленарного засідання другої сесії обласної ради VІІ скликання, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Найактивніше обговорили пропозиції щодо затвердження Регламенту Закарпатської обласної ради VІІ скликання. Голова постійної комісії облради з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративного та земельного устрою Петро Голубка вніс пропозицію включити в проект рішення профільної комісії про Регламент розділ «Опозиційна діяльність».

Голова комісії з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту Віктор Русин закликав виключити всі популістські наміри і дотримуватись вимог чинного законодавства України, оскільки на нині нема у вітчизняному законодавстві визначення опозиції. «Я також опозиціонер, але це не забороняє мені висловлюватись і працювати відкрито», – сказав він. Зав’язалась дискусія. Петро Добромільський закликав підвищувати статус обласного обранця та першими спробувати демократизувати регламент.

Михайло Рівіс, уважно вислухавши всіх, наголосив, що коли робоча група приступила до напрацювання цього нормативно-правового документу ради, він вимагав тільки одного: щоб кожна стаття відповідала строго букві закону. «Я просив: закладайте норми чіткі і прості в застосуванні. Бо вони вбережуть від маніпулювання думкою депутатів і захистять раду від проблем», – зазначив очільник облради.

Після жвавого обговорення питання, президія дійшла згоди: завтра у ході роботи сесії запропонувати депутатському корпусу краю прийняти за основу проект Регламенту у редакції, який рекомендує профільна комісія. Після чого запропонувати внести зміну, а конкретно – включити в Регламент розділ про опозиційну діяльність. Текст цієї зміни буде озвучено і поставлено на голосування.

Не менш жваво обговорила президія і зауваження до проектів про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік та до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 роки.

Присутні поділились конструктивними думками та зауваженнями до нових галузевих програм у сфері охорони здоров’я, навколишнього природного середовища, вищої та середньої освіти, культури, транскордонного співробітництва, обговорили та проаналізували кожну ініціативу на вирішення наболілих у регіоні соціальних проблем. Відтак окремі проекти рішень повернуто на доопрацювання. Після чого президія рекомендувала понад 40 проектів рішень до розгляду на четвертому пленарному засіданні другої сесії облради, яке відбудеться завтра, 17 березня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0