"Свобода" вимагає розпустити Закарпатську облраду через "сепаратизм" та "державну зраду"

Політика  7 квітня 2016 року, 12:43 1249

Закарпатська обласна організація ВО «Свобода» вимагає розпустити Закарпатську облраду за сепаратизм через ухвалене нещодавно скандальне рішення з вимогою визнати Закарпаття «спеціальною самоврядною адміністративною територією» нібито на підставі результатів референдуму 30 грудня 1991 року.

Про це інформує прес-служба Закарпатської ВО «Свобода».

Закарпатська обласна організація ВО «Свобода» розцінює це рішення як спробу державного перевороту та зміни конституційного ладу України.

«Рішення Закарпатської обласної ради із посиланням на референдум, що відбувся 25 років тому, є не лише безглуздим – це відвертий акт сепаратизму й зазіхання на цілісність держави. Ба більше, у нинішній важкий для країни час це – очевидна державна зрада. Варто додати, що згадане рішення ухвалили всупереч регламенту та потай від громадськості в нібито замінованій будівлі ОДА. Не дивно, що це ганебне звернення підтримали майже всі русинські сепаратистські рухи, включно з відомим сепаратистом Петром Гецком, який нині переховується в Москві», – йдеться в заяві.

Закарпатська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» наголошує, що такі рішення слід сприймати цілком серйозно, адже за аналогічним сценарієм відбувалась окупація Криму, Луганська та Донецька.

«У зв’язку з цим управління СБУ в Закарпатській області має негайно розпочати кримінальне розслідування щодо всіх організаторів та учасників змови для посягання на зміну конституційного ладу України, а Верховна Рада України – негайно розпустити Закарпатську обласну раду», – підкреслюють націоналісти.

«Свободівці» наголошують, що політичну відповідальність за інцидент несе Президент України, іменем якого названо політичну силу, що сформувала більшість та обрала голову обласної ради: «Вимагаємо рішучих дій від гаранта Конституції, яку своїми діями так зухвало топчуть депутати облради».

Нагадаємо, 5 квітня депутати Закарпатської обласної ради ухвалили звернення щодо внесення змін до Конституції та законів України для надання широких адміністративних і фінансових повноважень органам місцевого самоврядування.

Звернення адресовано Президенту, голові ВРУ та прем’єру. Це звернення підтримали 48 із 49 присутніх депутатів. Загалом в облраді 63 депутати.

Відзначимо, що звернення голосували у блоці зі ще трьома.

Як свідчать результати голосування, 13 з 15 депутатів фракції БПП проголосували«за» це звернення. У тому числі його підтримав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

А його ініціатором був депутат від «Опоблоку», екс-губернатор Закарпаття Олександр Ледида.

СБУ перевіряє зміст звернення депутатів Закарпатської облради до вищого керівництва країни щодо децентралізації.

Джерело: Вголос
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0