Москаль просить Київ повернути місцевим адміністраціям підрозділи виконавчої влади

Політика  20 травня 2016 року, 08:19 1236 ДОКУМЕНТ

Очільник Закарпаття просить Київ повернути місцевим адміністраціям підрозділи виконавчої влади, жорстко централізовані в період Януковича.

Відповідне прохання він озвучив на своєму офіційному сайті. 

– Децентралізація влади, про яку стільки говорили в період останніх виборчих кампаній, існує лише на папері, – заявляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Усі обіцяли, що зруйнують запроваджену Януковичем жорстку вертикаль, а на ділі ніхто нічого робити не хоче. На місцях більшість територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади нічим не займаються, а примусити їх працювати неможливо, оскільки вони напряму підпорядковуються Києву. Більш того, багато хто для вирішення питань відверто вимагає хабарі, кажучи, що треба віддячитися «нагору».

"Безпосередні керівники київських підрозділів у таку ситуацію не втручаються, і це побічно свідчить, що корупційні схеми мають чіткий вертикальний характер. Місцеві мешканці, які постійно стикаються з цією сваволею, звертаються в місцеві адміністрації, однак ми кардинально змінити ситуацію не можемо, бо не маємо ніякого впливу на представництва центральних органів. Виходить замкнуте коло. Щоб розірвати його, необхідно повернути в підпорядкування місцевих держадміністрацій підрозділи, централізовані в період правління Януковича. Мова насамперед про:

– обласні та басейнові управління водних ресурсів;

– обласні управління лісового та мисливського господарства;

– обласні екологічні інспекції;

– служби автомобільних доріг в областях та відповідні державні підприємства;

– територіальні підрозділи Держгеокадастру України;

– обласні центри зайнятості;

– територіальні органи Держархбудінспекції України;

– обласні управління Держпраці;

– управління Держпродспоживслужби України.

Підкреслюю, що децентралізація необхідна не тільки Закарпаттю, але й іншим областям. Слід нарешті почати виконувати передвиборчі обіцянки", – зазначає голова Закарпатської ОДА.

Геннадій Москаль направив листа прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману з проханням ініціювати розгляд Кабінетом Міністрів, відповідно до наданих Конституцією України повноважень, питання про підпорядкування обласним державним адміністраціям окремих територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0