Москаль назвав дієвий метод для примушення терористів припинити обстріли

Політика  2 лютого 2017 року, 16:04 900

Очільник Закарпаття зазначив, що на Луганщині він свого часу добивався письмових зобов’язань від керівників «лнр» про ремонт зруйнованих комунікацій.

– В кінці 2014 року, коли бойові дії на Донбасі досягали максимальної інтенсивності, а внаслідок обстрілів із «Градів», артилерії та мінометів гинули люди, руйнувалися житлові будинки і соціальні об’єкти, я завжди добивався від представників так званої «лнр» письмових зобов’язань про режим припинення вогню та ремонт пошкодженої інфраструктури, – заявляє Геннадій Москаль, котрий у 2014-15 роках очолював Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію.

– Додаю документ, який ми знайшли в архіві, і який раніше ніде не публікувався. 20 жовтня 2014 року так званий прем’єр-міністр «лнр» Геннадій Ципкалов направив мені в Сєвєродонецьк листа, в якому повідомив, що ремонтно-відновлювальні роботи в прифронтовому Станично-Луганському районі будуть проводитися 22 жовтня з 9.00 ранку. На цей час «лнр» гарантувала режим бойової тиші й направила на місце пошкоджень своїх ремонтників.

Зі свого боку я погоджував режим припинення вогню з нашими військовими, що дислокувалися у відповідному секторі. Усі комунікації були відновлені силами «лнр». Цей лист прийшов тільки після того, як я дав вказівку перекрити водопостачання в окупований Луганськ (90 відсотків питної води в так звану «лнр» постачається з контрольованої Україною території Луганщини). Документ доводить, що гарантій про припинення вогню й ремонт комунікацій від представників окупованих територій можна добитися тільки тоді, коли в них самих виникне безвихідна ситуація з газо-, водо- чи енергопостачанням.

До речі, згодом Плотницький звинуватив прем’єр-міністра «лнр» Ципкалова в державній зраді, а у вересні 2016 року він начебто покінчив життя самогубством у в’язниці в Луганську.

Скоріше за все, його просто вбили, як вбивають інших ватажків «лнр» і «днр», котрі стали відпрацьованим матеріалом, – додав Москаль.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0