В Україні планують заборонити подвійне громадянство

Політика  13 березня 2017 року, 14:50 9335

Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду як невідкладний законопроект про внесення змін до закону про громадянство України щодо реалізації права змінити громадянство (№6175).

Законопроект зареєстровано в понеділок, 13 березня. Тексту документа, а також супровідних документів на сайті парламенту поки що немає.

"Законопроект стосується вирішення питання подвійного громадянства. Цим законом буде встановлено, що особа, яка добровільно набула громадянство іноземної держави, буде вважатися такою, яка потрапляє під дію вимоги про припинення українського громадянства", – сказав представник президента у Верховній Раді Артур Герасимов на брифінгу в понеділок.

Він додав, що цими змінами в законі України будуть уточнені підстави для втрати українського громадянства. За його словами, такою підставою буде вважатися добровільне отримання громадянином України громадянства іншої країни, а також якщо людина не відмовиться від іноземного громадянства протягом певного терміну з моменту отримання українського.

"Це питання стосується тільки ситуацій добровільного отримання громадянства іншої країни. Це не стосується ситуацій з нашими людьми в Криму, тому що там про добровільність мова не йшла", – додав Герасимов.

Нагадаємо, згідно з положеннями ст. 4 Конституції України, в Україні діє лише одне громадянство. Однак законодавство не передбачає покарання за наявність паспортів інших країн.

Варто відзначити, що серед закарпатців реакція на дану ініціативу в більшій мірі негативна. У соцмережах можна зустріти переважно обурливі коментарі.

"А який у цьому сенс? Більшість країн мають подвійне громадянство. Невже хтось думає, що люди відмовляться від європейського громадянства? Скоріше від українського, зважаючи на ситуацію в країні", – коментує новину одна із читачок видання "PMG.ua".

"Не знаю, в багатьох європейських "цивілізованих" країнах вільно можна мати і не тільки два, а й більше громадянств і нікому це не заважає. Це по-перше. По-друге, є здогад, що більшість депутатів та бізнес-еліти також мають подвійне громадянство. Ну і, по-третє, як на мене, – це провокація навіть може бути і Україну знову свідомо хочуть на частини розірвати, бо на Закарпатті це реально може у велику проблему перерости аж до дійсно виявів сепаратизму, для чого це, зараз же все спокійно і мирно", – ділиться своєю думкою Михайло Руснак.

Втім, є і такі люди, які вбачають у цьому сенс.

"Сенс є, бо тоді побачимо справжнього українця, і пристосуванця, який готовий зрадити свою країну задля вигоди, чи ще чогось! Як можна бути українцем і давати присягу на вірність іншій державі, це не зрадництво?", – висловлює свою думку Наталія Бізіля.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0