Міністр закордонних справ відвідав Берегівщину

Політика  1 грудня 2017 року, 15:10 4381 ФОТО

Сьогодні, 1 грудня, з візитом на Берегівщині перебував Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Спочатку урядовець разом із головою райдержадміністрації Іштваном Петрушкою та міським головою Берегова Золтаном Бабяком відвідав Берегівську угорську гімназію ім. Габора Бетлена та поспілкувався з педагогічним колективом і учнями випускних класів.

Спілкування відбулося у невимушеній атмосфері. Кожен з учителів мав можливість висловити свої думки щодо освітнього закону та його впровадження у школах з угорською мовою навчання.

«Приймаючи новий Закон «Про освіту», Україна не хоче, щоб угорці стали менш угорцями, хоч на 1%. Навпаки, держава збільшує шанси, дає нові перспективи дітям національних меншин», – зауважив Павло Клімкін.

Читайте також: Лілія Гриневич розповідала вчителям Берегівського району про освітній закон

«Нас із Угорщиною пов’язуєють тисячоліття дружби. Всі знають про Анну Ярославну – київську княгиню, яка стала королевою Франції. Але ж ми маємо згадати, що сестра Анни – Анастасія Ярославна – була дружиною угорського короля Андраша І. Ось звідки беруть початок українсько-угоські історичні зв’ֽязки», – додав міністр.

Потім міністр завітав до Берегівської української гімназії. Тут він поспілкувався з учнями на уроці інформатики, оглянув кабінет, де зберігається старе навчальне обладнання з фізики (сам Павло Клімкін за освітою – фізик).

Міністр закордонних справ цікавився в учнів про їх майбутній вибір професії, вподобання, про що школярі мріють, де хочуть навчатися. Далі керівник МЗС мав зустріч із керівництвом і депутатами Берегівської районної ради та громадськими активістами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 4