Політика   • 11 квітня 2018 року, 13:161554

Чому Ющенко свого часу обрав Балогу, а не Яценюка: розповідь Віри Ульянченко

Екс-голова Київської обласної державної адміністрації, колишній народний депутат і екс-глава Секретаріату Президента України Віра Ульянченко розповіла в авторській програмі головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна", що незважаючи на свою прихильність до тодішнього міністра економіки України Арсенія Яценюка, в 2006 році вона порадила президенту країни Віктору Ющенку призначити головою свого Секретаріату міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктора Балогу.

Ульянченко зазначила, що було багато моментів, коли Ющенко просив у неї поради.

"Якщо мене сьогодні почує Арсеній Яценюк, він, звичайно, образиться, але він цю історію знає. Віктору Андрійовичу в певний момент потрібно було прийняти рішення: хто буде головою адміністрації. Було дві кандидатури: Віктор Іванович Балога і Яценюк. Я не записую це на власний рахунок, але Віктор Андрійович дійсно подзвонив декільком людям, в тому числі і мені, і його цікавила моя думка", – сказала екс-депутат.

Вона підкреслила, що не те щоб опікала Яценюка в політиці, але рекомендації певні про нього давала.

"І мені було приємно, коли він ріс і взагалі був дуже перспективним політиком... Я думаю, що у нього все ще попереду, і він проаналізує помилки, які допустив... Але тоді я, незважаючи на свою прихильність до Арсенія Петровича, сказала Віктору Андрійовичу, що краще призначити Віктора Івановича Балогу, тому що вважала його мудрішим, досвідченішим, вважала його людиною, яка може прийняти удар, якщо треба буде... Я не знаю, що вплинуло (на рішення Віктора Ющенка – ред.)", – сказала Ульянченко.

На її думку, Яценюк тоді не образився.

"Яценюк – розумна людина. Він тоді став заступником в адміністрації Балоги. Мені здавалося, що непоганий був тандем, і Яценюк тоді став представником президента в Кабінеті Міністрів, це була його сфера: економіка, господарство... Яценюк був там як риба в воді, і мені здається, він не ображений ", – підкреслила вона.

Джерело: Гордон
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів