Політика   • 24 квітня 2018 року, 09:09551

Угорщина вже втретє заблокувала міністерську комісію Україна-НАТО

Засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі цього тижня не відбудеться через рішення Угорщини. 27 квітня у Брюсселі пройде засідання Північноатлантичної ради на рівні глав МЗС союзників.

Українська сторона планувала провести у рамках зустрічі засідання комісії Україна-НАТО. Усі союзники, а також Міжнародний секретаріат альянсу підтримали таку ініціативу, проте Будапешт наклав на неї вето.

Угорщина уже втретє блокує проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Читайте також:  Угорщина роздала на Закарпатті понад 100 тисяч паспортів

Нещодавно міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018 року.

Як відомо, 28 вересня 2017 року набув чинності новий український закон про освіту. Його норма щодо державної мови освіти викликала критику в Угорщині, яка бачить у законі порушення прав угорської меншини.

Перехідні положення закону передбачають поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів