Політика   • 17 травня 2018 року, 12:16480

Президент відкликав закон, який загрожував громадянству закарпатських угорців

Президент Петро Порошенко відкликав свій законопроект №8297, яким пропонувалося дозволити припиняти громадянство українців, які мають паспорти інших держав та беруть участь у виборах цих країн.

Про це у Facebook повідомила представниця Центру інформації про права людини Альона Луньова.

"Президент України відкликав свій скандальний законопроект про громадянство, що містив загрози втрати громадянства України мешканцями окупованого Криму", – написала вона.
Відповідна інформація міститься і на  сайті Верховної Ради.

На сторінці законопроекту вказано, що його знято з розгляду.

Раніше Президент Петро Порошенко у статусі невідкладного вніс до ВР законопроект №8297.

В одному з пунктів документу йшлося про те, що підставою для втрати громадянства України стане "використання виборчого або іншого права, наданого іноземним громадянством або виконання обов’язків, покладених іноземним громадянством, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів державних органів або органів місцевого самоврядування іноземної держави".  Під цю норму, зокрема, потрапляли і представники угорської національності, що проживають на території Закарпатської області та могли брати участь у нещодавніх виборах до парламенту Угорщини.

Разом з тим, нагадаємо, після внесення до ВР законопроекту №8297 народний депутат від Закарпаття Роберт Горват запевнив, що українцям із кількома громадянствами, серед яких багато закарпатців, немає причин хвилюватися через законопроект про громадянство.

"Законопроектів, що стосуються громадянства, у Верховній Раді зареєстровано дуже багато. І всі вони провокували безліч дискусій у суспільстві. Очевидно, що кожен такий законопроект є гарним приводом для сусідніх держав та їхніх політиків заявити про себе. Так чи інакше, не треба робити з мухи слона! Президентський законопроект №8297 від 19 квітня 2018 року вносить зміни до закону України "Про громадянство України" і дещо деталізує процедури, порядок набуття українського громадянства. Більшою мірою його спрямовано на проблеми набуття громадянства Російської Федерації унаслідок протиправних дій її окупаційної адміністрації та підконтрольних їй самопроголошених органів влади на тимчасово окупованих територіях України", – підкреслив Горват.

За його словами, законопроект глави держави не становить жодної загрози українцям, які мають кілька громадянств.

"Президентський законопроект ще потрібно узгодити з Конвенцією про скорочення безгромадянства 1961 року, до якої приєдналася й Україна. Поширювати апатризм нам ніхто не дозволить. У нас є гарна ст. 25 Конституції, у якій ідеться, що громадянина України не можна позбавити громадянства і права змінити громадянство. До того ж чинний закон "Про громадянство України" передбачає, що громадянина України, який має іноземне громадянство, у правових відносинах з Україною визнають лише громадянином України. Це положення ніхто не міняє, а тому українцям із кількома громадянствами, серед яких багато закарпатців, немає причин хвилюватися через законопроект про громадянство. Наскільки знаю, ніхто і не хвилюється щодо цього", – зазначив нардеп.

На його думку, політикам необхідно об’єднати зусилля для розв’язання проблем, із якими стикаються їхні країни.

"Людей насамперед турбує якість життя в регіоні і добробут їхніх сімей. На цьому нам із сусідами і варто сконцентрувати увагу. Ось сьогодні (25 квітня – ред.) в місті Кошице (Словаччина) завершується зустріч моніторингового комітету Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства "Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020", де було ухвалено спільний проект, який передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів та сміттєпереробного заводу в Закарпатській області, а на території Угорщини проектом передбачено будівництво біогазового підприємства в місті Кішварда. Очевидно, що за політиканством ми маємо багато типових проблем, які можемо вирішити разом і у співпраці", – сказав Горват.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів