Політика   • 20 червня 2018 року, 20:112541

Клімкін напередодні зустрічі зі своїм угорським колегою зробив неочікувану заяву

Клімкін напередодні зустрічі зі своїм угорським колегою зробив неочікувану заяву

На Закарпатті в п’ятницю, 22 червня, відбудеться зустріч міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та глави МЗС Угорщини Петера Сійярто. Також будуть присутні міністри освіти двох країн, повідомив Клімкін в ході брифінгу в середу, 20 червня.

Сторони обговорюватимуть мовну статтю закону про освіту.

"Ми будемо зустрічатися в п’ятницю на Закарпатті в форматі: два міністри закордонних справ і два міністри освіти. Ми з Лілією Гриневич їдемо туди завтра ввечері. Наша позиція чітка – ми вважаємо, що українські угорці повинні залишатися на сто відсотків угорцями, але вони повинні стати на сто відсотків громадянами України, оскільки зараз вони дискриміновані, тому що у багатьох у них немає знань українського. Те, про що ми говоримо – це дати можливість кожному вивчити українську. Але звичайно і зрозуміти, в якій країні вони живуть ", – сказав Клімкін.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомляв, що в кінці поточного тижня відбудеться міжурядова зустріч високого рівня між представниками України і Угорщини щодо розбіжностей, які виникли після прийняття у вересні 2017 року нового українського закону про освіту.

Раніше Міністерство освіти і науки України та угорська громада провели переговори щодо законопроекту "Про загальну середню освіту". Зокрема, сторони спільно працювали над розробкою програм в рамках законопроекту.

Джерело: РБК
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів