"Чи збирається Угорщина відібрати частину Закарпаття?": журналіст ТСН розізлив угорського міністра неочікуваним питанням

Політика  25 червня 2018 року, 07:46 Сергій Швець 6301 ВІДЕО

У п’ятницю, 22 червня, на Закарпатті відбувся черговий раунд переговорів між Угорщиною та Україною щодо скандального освітнього закону, зокрема про його мовну статтю. Цього разу зустріч відбувалась на рівні голів МЗС обох країн. Переговори були складні, але Будапешт пішов на поступки у співпраці України з НАТО. З іншого боку, угорські урядовці не поступаються в своїй демонстративній підтримці невеликої національної меншини на Закарпатті.

"Угорщина віддано підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Але ваша війна з Росією не може і не має бути виправданням, чому ви порушуєте права угорців. Ми розуміємо, що ваш президент, ваш уряд хотіли б позбутися впливу Росії через мову, школи. Але питання від мене: як ми там намалювалися? Якщо ви воюєте з Росією , чому кривдите нас? Якщо ви боретеся з Росією, чому забираєте права угорців?" - відповідає очільник угорського зовнішньополітичного відомства на питання щодо "підігравання Росії на міжнародній арені".

За словами Сійярто, Україна та Угорщина повинні бути у гарних відносинах, тому що вони країни-сусідки. "Чим сильніших та стабільніших сусідів ви маєте, тим сильніші та стабільніші ви самі. Чим кращі відносини у вас із сусідами, тим впевненіше ви можете дивитися у майбутнє", - підкреслює голова угорського МЗС.

Запитання про те, чи збирається Угорщина відібрати частину Закарпаття, Сійярто сприйняв як образу. Він також назвав обурливими звинувачення у сепаратизмі.

"У вас війна, але залиште угорців у спокої. Мені здається це дуже погано, що ви вините угорців чи кривдите угорців, тому що у вас війна з Росією", - зазначив міністр закордонних справ Угорщини.

За його словами, Угорщина була б щасливою повернутися до тієї політики, яка була до ухвалення в Україні освітнього закону.

"Забираючи їхні (угорців – ред.) права - із законом про освіту, проводячи розслідування секретною службою проти них, звинувачуючи із такими дурними речами, що ми заберемо чи відріжемо частину території. Я не розумію, навіщо ви це робите. З країною, яка була найгучнішим прибічником вашого безвізового режиму з Євросоюзом! З країною, яка була вашим найгучнішим прибічником щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. З країною, яка була б дуже щасливою повернутися до тієї політики, якби українське керівництво не порушило права меншин", - підкреслив Сійярто.

"Ми сподіваємося, що будуть кроки назустріч компромісу", - підсумував Сійярто.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1