Політика   • 28 червня 2018 року, 09:23994

Клімкін заявив про прорив в переговорах з Угорщиною

Україна і Угорщина, нарешті, виходять "з клінчу" в суперечці щодо нового закону "Про освіту".

Саме це і є головним результатом зустрічі чотирьох міністрів країн і всього тривалого і непростого процесу переговорів, пише в статті для "Європейської правди" міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Схоже, наші угорські партнери нарешті усвідомили, що закон не змінюватиметься. Тепер же сторони направили зусилля на пошук компромісів з приводу того, як він буде виконуватися", – підкреслив він.

За словами дипломата, українська сторона запевнила Угорщину, що виконає рекомендацію Венеціанської комісії про перехідний період в введенні закону.

"Але це не буде відстрочкою проблеми. Це час ми використовуємо для якісної практичної підготовки до нововведень. Це і нові програми, і методики, і підручники і словники, це і професійна докваліфікація вчителів", – написав Клімкін.

Читайте також:  Будапешт вимагає надати угорській мові статус офіційної в Україні

Міністр також пояснив, що за рекомендацією Венеціанської комісії стаття 7 закону не поширюватиметься на приватні школи.

"А кожна державна школа для національних меншин матиме широкі повноваження, щоб самостійно визначати, які предмети будуть читатися українською, а які – рідною мовою", – зазначив він.

"Те, що ми зрушили з мертвої точки, – дійсно значна перемога. Підкреслюю: не українська, чи не угорська – це наша спільна українсько-угорська перемога і важливий крок назустріч один одному", – підкреслив Клімкін.

За словами глави МЗС, в Будапешті почали розуміти, що метою Києва не є дискримінувати угорську громаду.

"Навпаки – ми хочемо, щоб українські угорці почували себе вдома не тільки в своєму селі чи містечку, а на всій території країни", – заявив він.

Міністр додав, що вільне володіння, поряд із рідною, і державною українською мовою ніяк не може дискримінувати наших угорських громадян.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів