Політика   • 13 липня 2018 року, 20:463829

Порошенко зробив гостру заяву щодо "мовного" конфлікту з Угорщиною

Порошенко зробив гостру заяву щодо "мовного" конфлікту з Угорщиною

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ не терпітиме шантаж з боку Угорщини, яка блокує інтеграцію України з НАТО.

"Україна буде захищати свої національні інтереси. Нікому не вдасться заблокувати українську інтеграцію в НАТО. З Україною не можна розмовляти мовою шантажу", - повідомив він в інтерв’ю українським телеканалам.

Порошенко додав, що під час саміту у Брюсселі домовився з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном про продовження діалогу щодо закону про освіту на рівні міністрів закордонних справ і міністрів освіти та про імплементацію рішення Венеційської комісії.

Нагадаємо, що Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО і України на вищому рівні через українську освітню реформу. На думку Будапешта, новий закон про освіту обмежує права закарпатських угорців щодо вивчення рідної мови.

Читайте також:  Угорщина відмовилася підтримувати зближення України та НАТО

Зокрема, через Угорщину скасували проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні в рамках саміту НАТО в Брюсселі 11-12 липня.

Будапешт заявив, що блокуватиме євроатлантичні та євроінтеграційні прагнення Києва до усунення "проблемних", на його думку, положень освітнього закону.

Джерело: Новое время
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів