Павло Клімкін прокоментував висилку угорського консула з Берегова

Політика  4 жовтня 2018 року, 14:08 3530

Очільник Міністерства закордонних справ Павло Клімкін заявив, що висилка угорського консула, після інциденту з видачею громадянам України угорських паспортів – це вже закрите питання і залишилася лише його технічна реалізація.

Про це він сказав у четвер під час спільної прес-конференції з міністром закордонних та європейських справ Словаччини Мирославом Лайчаком, відповідаючи на питання журналістів щодо подальших відносин з Угорщиною.

За його словами, у дипломатичній практиці, між "нормальними цивілізованими країнами" не буває таких випадків, коли одна країна відкликає іншу і ця країна того не виконує.

"В цьому випадку це для нас питання абсолютно принципове. Питання порушення Угорщиною Віденської конвенції про консульську службу, оскільки, уявіть собі, хто міг думати про те, що угорські консули в угорському консульстві можуть видавати угорські паспорти українським громадянам", – заявив Клімкін.

"І до того ж це здійснювалося, не приховуючи, та ще й так, що консул дає якісь начебто інструкції щодо маніпуляції з українськими документами. Тому це питання принципу. Ми це питання вже проїхали", – додав він.

Міністр зазначив, що зараз йдеться про технічну реалізацію питання висилки угорського консула та про консультації з Угорщиною щодо того, як у майбутньому буде здійснюватися весь спектр консульських послуг в Україні.

"Але одночасно я наголошую, що ми маємо просувати дуже жорстко і послідовно на Закарпаття наші національні інтереси. Ми не маємо тиснути на нашу угорську громаду, це саме наша угорська громада, ми маємо їй допомогти", – сказав Клімкін.

Читайте також:  Угорщина не бачить нічого страшного на скандальному відео із Берегова і каже, що це справа рук спецслужб

"Ми знаходимося з нею у контакті. Тому будемо говорити про всі питання, у тому числі, питання реалізації нашого закону про освіту. Це дуже важливо. І ми там, де угорська сторона готова співпрацювати, будемо послідовно співпрацювати", – наголосив очільник МЗС.

Він додав, що немає бажання погіршити українсько-угорські стосунки і є чітка стратегія і перелік заходів, до яких Україна може вдаватися.

"Але наша стратегія конструктивного і послідовного діалогу. Угорська сторона пообіцяла нам змінити назву уповноваженого на Закарпатті, ми маємо вирішувати всі питання так, що не зашкодити нашій угорській громаді і перехопити ініціативу, там де можна", – сказав Клімкін.

Він зазначив, що важливі речі треба робити самим і співпрацювати там, де це можливо і додав, що найближчим часом поїде на Закарпаття, де буде спілкуватися не тільки з угорською, але і з словацькою та румунською громадами.

Раніше Україна оголосила консула Угорщини у місті Берегове персоною нон-грата.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0