Політика   • 5 жовтня 2018 року, 11:152051

Стало відоме ім’я консула, якого Україна висилає з Берегова

Стало відоме ім’я консула, якого Україна висилає з Берегова

Міністерство закордонних справ висилає з України консула на ім’я Дьордь Ваш. Про це повідомив на умовах анонімності угорський дипломат. Дипломат на ім’я György Vass (українською транслітерується як Дьордь Ваш) брав участь у церемонії приведення до присяги угорських громадян – на скандальному відео його можна помітити із келихом шампанського в руках.

"Це – один із рядових, молодших за рангом консульських співробітників, – пояснив  дипломат. – Всього в угорському диппредставництві в Береговому акредитовано 7 консулів, включаючи керівника консульської установи".

Офіційний сайт консульства містить згадку про те, що консул на прізвище Ваш досі є одним з дипломатів, які там працюють. Зауважимо, що на приховано відзнятому відео, яке спричинило чергове загострення у відносинах України та Угорщини, основні етапи церемонії проводить не висланий консул, а жінка, особа якої невідома. Зокрема, саме вона інструктує закарпатців, що беруть участь у церемонії, приховувати від української влади отримання ними громадянства.

Угорський дипломат утримався від припущення щодо того, чому рішення МЗС України стосується саме Дьордя Ваша. З’ясувати це в МЗС України також не вдалося – Клімкін оголосив, що українська сторона не розголошуватиме дані щодо висланого консула.

Читайте також:  Порошенко відреагував на скандал з угорськими паспортами на Закарпатті

Між тим, висока імовірність, що пані зі скандального відео не акредитована в Україні та, можливо, взагалі не є дипломатом, а прибула до Берегова з Будапешта спеціально для проведення церемонії приведення до присяги на вірність Угорщини.

Принаймні, серед консулів, зазначених в якості співробітників дипустанови, є лише одна жінка (заступниця керівника консульства) і вона не схожа на пані зі скандального відео.

Нагадаємо, у четвер МЗС України повідомило, що одного з консулів Угорщини у Берегові оголошено персоною нон-грата. Угорщина ж висилає українського консула у відповідь на дії Києва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів