Політика   • 13 жовтня 2018 року, 18:005655

Павло Клімкін зробив гучну заяву в Ужгороді

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час зустрічі з угорцями в Ужгороді прокоментував інформацію про угорські паспорти на сайті "Миротворець"

Україна та Угорщина порозумілися та хочуть відновити добросусідські відносини. Про це сказав під час візиту до Ужгорода Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Як повідомляє "М-студіо", на зустрічі з представниками Товариства угорської культури Закарпаття торкнулися і теми подвійного громадянства, зокрема, і списку "Миротворця".

Павло Клімкін зауважив, що сайтів є кілька і вони були створені для боротьби із російською агресією. При цьому невідомо, звідки дані, можливо, вони "підкинуті".

Поговорили в Ужгороді і про освіту. "Щоб закарпатські угорці могли вчити українську мову, не вистачає вчителів, підручників, словників та методики викладання", – сказав голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович на прес-конференції в Ужгороді. 

Читайте також:  Угорщина не бачить нічого страшного на скандальному відео із Берегова і каже, що це справа рук спецслужб

Читайте також:  Угорщина не бачить нічого страшного на скандальному відео із Берегова і каже, що це справа рук спецслужб

Українізуватися угорська спільнота Закарпаття, за словами Брензовича, не хоче, бо бажає зберегти свою культуру. При цьому мають на меті інтегруватися в суспільство. А те, що випускники угорськомовних шкіл не знають української мови – це міф.
"Угорська мова луде відрізняється від української. Тому дітям із угорських сімей важко вивчити українську мову. Буде результат, якщо її угорці будуть вивчати як другу. Держава за 27 років не видала жодного словника для шкіл з угорською мовою навчання", – сказав Василь Брензович.

Нагадаємо, Будапешт викликав "на килим" посла України через закарпатців.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів