Політика   • 26 жовтня 2018 року, 13:57696

Створення Мукачівської ОТГ: депутати зібралися на позачергову сесію

Мер Мукачева Андрій Балога заявив, що Закарпатська ОДА блокує найуспішнішу реформу в Україні – процес децентралізації

Сьогодні депутати Мукачівської міськради зібралися на позачергову сесію міськради. До порядку денного включено п’ять питань, які стосуються створення Мукачівської об’єднаної територіальної громади. Зокрема рішення про добровільне приєднання Лавської, Шенборнської, Павшинської, Нижньокоропецької та Новодавидківської сільських рад Мукачівського району до територіальної громади міста Мукачева. Відповідні рішення напередодні схвалили і зазначені сільські ради.

Також депутати затвердили план організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальної громади. Так, буде проведено розрахунки обсягу доходів та видатків територіальної громади міста обласного значення після приєднання, моніторинг закладів, які утримуються за рахунок бюджету. Мають і підготувати пропозиції щодо перспективного плану формування на території громади, що приєднується, мережі підприємств та установ для надання публічних послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства.

Читайте також:  Приєднання кількох сіл до Мукачева: Москаль пояснив, що тут не так

У жовтні для отримання висновку щодо відповідності проектів рішення про добровільне приєднання навколишніх сільських рад до міста, як це і передбачено законодавством Мукачівська міська і сільські ради звернулися до обласної адміністрації.

Як зазначили у Мукачівській міськраді, Закарпатська ОДА мала надати висновок, натомість ні позитивного, ні негативного висновку в адміністрації не надали. Надали відписку, що нібито державні адміністрації не мають право надавати такий висновок щодо відповідності актів органів місцевого самоврядування Конституції. Міський голова переконує, що якщо ОДА такого висновку не надає, то місто звернеться до центральних органів влади. «Якщо на Закарпатті ОДА блокує найуспішнішу реформу в Україні – процес децентралізації, то Мукачево звернеться до Кабміну, щоби вирішити долю Мукачівської об’єднаної територіальної громади», – заявив Андрій Балога.

Нагадаємо, Москаль назвав процес об’єднання Мукачівської ОТГ «пустим піаром».

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів