Політика   • 30 жовтня 2018 року, 16:373334

Павло Клімкін: "Подвійне громадянство може бути, але лише за чітких умов"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час виступу у Львові заявив, що подвійне громадянство може бути лише за чітких умов

Українцям необхідно почати суспільну дискусію щодо можливості бути громадянином декількох країн. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час виступу у Львові.

"Зараз ми в Україні маємо почати суспільну дискусію щодо можливості бути громадянином декількох країн, потрібно чесно це сказати. Проте ми не можемо навіть говорити про подвійне громадянство з Росією під час де-факто війни з нею", – сказав Павло Клімкін.

"Ті, хто має російські паспорти, хай їх здають, всі інші – давайте розмовляти. Подвійне громадянство може бути лише за чітких умов. Його не зможуть мати військові командири, воно не дає можливості обіймати певні посади", – додав міністр.

Читайте також:  Через скандал на Закарпатті, в Україні хочуть розробити новий закон про громадянство

Він нагадав, що подвійне громадянство практикують у деяких країнах Європи. "Натомість у нас його носії порушують законодавство, хоча це ще не означає, що вони – злочинці. В АТО загинули щонайменше 11 громадян Угорщини (мешканців Закарпаття з подвійним громадянством)", – зазначив Клімкін.

Наразі українське законодавство прямо забороняє подвійне громадянство для державних службовців. Раніше міністр наголошував, що ця норма має залишатися чинною.

Нагадаємо, нещодавно інтернет-видання "PMG.ua" оприлюднило спецпроект про угорську нацменшину на Закарпатті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів