В Україні скасували депутатську недоторканність

Політика  3 вересня 2019 року, 11:51 4242

Народні обранці більшістю голосів підтримали зняття депутатської недоторканності. За законопроєкт нардепи проголосували сьогодні у другому читанні. Віддали свій голос за позбавлення імунітету 373 депутатів.

Скасування депутатської недоторканності підтримала більшість нардепів. З нагоди голосування за скасування недоторканності до Ради прийшов президент Володимир Зеленський.

"В Україні вже давно існує двигун політичного життя: депутати обіцяють зняти недоторканність, потім провалюють голосування, потім забувають про це. А далі – знову по колу. Проте цьому механізму пора відправитися на звалище історії", – заявив гарант перед історичним голосуванням нардепів.

Читайте також:  Зеленський зірвався на депутатів та гупнув руками об стіл

Він наголосив: згідно з новими конституційними змінами, депутати не нестимуть відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які публічні виступи. Йдеться лише про кримінальну відповідальність нардепів.

Закон про зняття недоторканності з депутатів набере чинності з 1 січня 2020 року.

Скористатися правом монобільшості у випадку скасування недоторканності нардепи від "Слуги народу" не могли. Їх кількість у парламенті становить 254 мандати, проте законопроєкт мав отримати конституційну більшість у щонайменше 300 голосів у другому читанні.

Читайте також:  Зеленський вніс у Раду законопроект про відстрочку штрафів за нерозмитнені євробляхи

До речі, у першому читанні за законопроєкт проголосували 363 депутати. Воно відбулося у перший день роботи нового парламенту 9 скликання – 29 серпня.  Тоді за скасування імунітету проголосували майже усі депутатські фракції, група "За майбутнє" та усі позафракційні депутати.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0