Депутати проголосували за законопроект про імпічмент президента

Політика  10 вересня 2019 року, 11:49 2142

Нардепи Верховної Ради 9 скликання підтримали законопроект №1012 про імпічмент президента в цілому. Законопроєкт 1012 про імпічмент авторства президента Володимира Зеленського підтримали 245 депутатів Верховної Ради: 244 – з "Слуги народу" та 1 – позафракційний. Не підтримали законопроект – 73, ще 55 – утримались.

Напередодні у першому читанні законопроект підтримали 337 народних обранців. Зауважимо, що після голосування у першому читанні депутати Верховної Ради упродовж 2 тижнів могли подати поправки до законопроєкту. Однак нардепи проголосували за те, щоб одразу голосувати за законопроект про імпічмент в цілому і не чекати.

Законопроект 1012 про імпічмент ще 6 вересня схвалив Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Що таке імпічмент?

Процедура притягнення до суду вищих посадовців держави. Результат імпічменту – як правило дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця та усунення його з посади.

Як відбуватиметься імпічмент?

Згідно з документом, імпічмент буде позасудовим конституційним процесом. Імпічмент може бути застосованим у разі скоєння державної зради або іншого злочину. Імпічмент регулюватиметься Конституцією України, регламентом Ради, цим та іншими законами України.

Читайте також:  Як голосували нардепи від Закарпаття за скасування депутатської недоторканості

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання нардепів, підписане більшістю Ради. Ці підписи відкликаються. Подання повинне містити правове обґрунтування необхідності створення тимчасової слідчої комісії.

Порядок оголошення імпічменту президенту України:

  • подання Верховної Ради про вчинений президентом злочин;
  • голосування Ради за оголошення початку процедури імпічменту і створення тимчасової комісії (необхідно 300 +1 голос);
  • формування тимчасової слідчої комісії;
  • комісія проводить розслідування факту та обставин злочину;
  • слідча комісія готує і подає до Ради висновки і пропозиції щодо проведеного розслідування;
  • розгляд Радою висновків комісії за участі президента, голову та суддів КСУ, голів ВСУ та ГПУ і уповноважену ВРУ з прав людини;
  • Рада голосує за подання висновків ТСК та результатів обговорення до ВСУ та КСУ (голосування таємне, потрібно 300 +1 голос);
  • ВСУ та КСУ розглядають подання Верховної Ради;
  • Рада ухвалює рішення про усунення президента з поста (голосування таємне, потрібно 338 і більше голосів);
  • президент втрачає повноваження після оголошення про це голови парламенту.

У разі, якщо Рада не підтримає процедуру імпічменту президента, голова парламенту оголошує про припинення процедури та повноважень тимчасової слідчої комісії, а ще він від імені парламенту просить вибачення у президента.

Як раніше писало інтернет-видання "PMG.ua", Зеленський не підписав важливий законопроект, який підтримувала частина українців.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0