5 питань від Президента

Політика  22 жовтня 2020 року, 10:41 1472 ФОТО

Президент Володимир Зеленський ініціював проведення загальнонаціонального опитування – в день місцевих виборів, 25 жовтня. Що це означає?

Українцям поставлять 5 запитань: 

Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах? Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони? 

Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300? 

Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих? 

Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

Читайте також:  «Сподіваюся, за каденцію Володимира Зеленського усі забудуть, що таке погані дороги і це покращить умови для внутрішнього туризму», – Едгар Токар

Усі ці питання не один рік дискутуються в суспільстві й мають багато як прихильників, так і опонентів. Однак, одна справа, коли без жодних наслідків це обговорюють під час ток-шоу на телебаченні чи в громадському транспорті. Інша – коли твоя думка дійсно стає важливою. Наприклад, ствердна відповідь більшості учасників опитування на питання про довічне ув’язнення корупціонерів стане чітким сигналом потенційним злочинцям – що ризики надвисокі, а політичним силам, які готові відстоювати принцип невідворотності покарання, що вони мають потужну підтримку громадян.

Ідея проведення опитування разом з виборами не виникла тільки зараз. Це частина програми, з якою Президент ішов на вибори у 2019 році. Юридично також немає жодних порушень. Стаття 69 Конституції України визначає, що «народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії». Водночас не розшифровується, що таке «інші форми безпосередньої демократії». Тобто Президент як гарант Конституції має право ініціювати подібне опитування. Це зручно для учасників опитування, адже немає потреби окремо витрачати на це час. І дозволяє охопити більше респондентів. 

Опитування проводитимуть волонтери на виході з виборчих дільниць. Громадянам пропонуватимуть заповнити бюлетень із запитаннями від Президента. Навпроти кожного потрібно поставити «так» чи «ні». Участь — добровільна. І якщо ви побачите партійну символіку, наприклад на наметі, одязі волонтера чи самому бюлетені — можете сміливо викликати поліцію, бо це провокація. 

Олексій Петров, лідер списку кандидатів у депутати Закарпатської обласної ради, голова ОДА

«Те, що Президент Володимир Зеленський ініціював загальнонаціональне опитування, яке пройде разом з місцевими виборами 25 жовтня, ще раз підтверджує, що народовладдя, на якому він постійно наголошував, — це не просто популістські гасла. А послідовна програма всієї команди, з якою і Президент, і партія «Слуга Народу» йшли на вибори 2019 року», — сказав лідер списку кандидатів у депутати Закарпатської обласної ради та голова ОДА Олексій Петров.

Едгар Токар, кандидат у депутати Закарпатської обласної ради

«Для мене, як для людини, яка стала лідером громадського руху «Сила Правди», ініціатива президента провести опитування і безпосередньо почути думку народу щодо важливих суспільно-політичних питань — це ще одне підтвердження, що наша команда справді змінює державу, змінює систему. Влада не боїться відкритості й хоче чути громадян», — підтримав ініціативу Президента Зеленського кандидат у депутати Закарпатської обласної ради Едгар Токар.

Дуже важливо. Опитування не має прямих юридичних наслідків. Воно не є референдумом. Це різні інструменти, наслідки застосування яких не будуть однаковими. Опитування потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції. І це дуже важливо, зважаючи на масштабність і незалежність, тому в середовищі політиків не зможуть ігнорувати вибір народу. 

Яким буде цей вибір — залежить від тебе.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0