Депутатка зареєструвала постанову про перенесення другого туру місцевих виборів

Політика  22 жовтня 2020 року, 08:36 1071

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови №4234, яким пропонується не проводити другий тур виборів у період дії карантину
Про це повідомляє Комітет виборців України.

Автор проекту – народна депутатка від "Слуги Народу" Тетяна Грищенко.

Текст наразі відсутній на сайті Верховної Ради України, однак його фото вже було оприлюднено низкою українських ЗМІ.

Читайте також:  Вибори 2020: ЦВК попереджає, що підрахунок голосів буде тривалим

"Згідно з документом пропонується внести зміни до постанови Верховної Ради "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році", передбачивши, що повторне голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальні громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови не призначається і не проводиться в період дії карантину", – йдеться у повідомленні.

У КВУ заявили, що у першу чергу, мова йде про ініціативу щодо відтермінування другого туру виборів міських голів у великих містах.

Відповідно до Виборчого кодексу України другий тур виборів має відбутися у разі, якщо жоден кандидат на посаду міського голови не набере в першому турі 25 жовтня більше половини голосів виборців, які взяли участь в голосуванні

КВУ вважає, що ініціатива щодо відтермінування другого туру виборів до завершення карантину суперечить Конституції України і порушує виборчі права громадян.

Читайте також:  "Виборчий туризм": на Закарпатті у кількох сільських громадах виборчу адресу змінили понад 100 людей

Відповідно до Конституції України відтермінування виборів, в тому числі, другого туру голосування можливе лише в умовах введення воєнного чи надзвичайного стану. 

За оцінкою КВУ ймовірне перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади і призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані.

КВУ наголошує, що питання проведення виборів не має "супроводжуватися політичними спекуляціями". 

Джерело: Еспресо
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0