У депутатській групі «Довіра» зареєстрували законопроект щодо захисту прав побутових споживачів природного газу

Політика  26 січня 2021 року, 14:10 562

Серед закарпатських народних депутатів, які виступили ініціаторами законопроекту №4635 є Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Владіслав Поляк.

Один із ініціаторів законопроекту Олег Куліціч розповів, що пропонується законопроектом:

  • Кабмін отримує право приймати рішення щодо пільгових цін для населення у разі режиму надзвичайної ситуації та/або карантину на всій території України 
  • Кабмін отримує змогу визначати максимальну пільгову ціну постачання для побутових споживачів і граничний рівень націнки 
  • у разі, якщо конкурс з визначення постачальника «останньої надії» не відбувся, Кабмін визначає таким постачальником НАК «Нафтогаз України», строком на 1 рік. 
  • тимчасово, до 1 січня 2025 року, обов’язки по забезпеченню природним газом побутових споживачів покладаються на постачальника «останньої надії». 
  • споживачам, які здійснили передоплату вартості газу іншим постачальникам або мають переплату вартості газу, постачання газу здійснюється після завершення терміну дії таких договорів або вичерпання такої переплати перед іншим постачальником. Водночас, побутові споживачі і далі мають право на зміну постачальника природного газу. 

Читайте також:  Українців не штрафуватимуть за невчасну оплату "комуналки" за січень

  • оператор газорозподільної системи, який надає послуги побутовим споживачам, повинен мати не менше 100 тис. підключень. Такі зміни сприятимуть зменшенню тарифу на послуги розподілу природного газу, бо саме у операторів з найменшою кількістю споживачів найвищі тарифи, і саме від цього показника напряму залежить вартість розподілу газу для людей! 
  • Уряду доручається до 1 квітня 2021 року розробити та впровадити механізм компенсації побутовим споживачам різниці між вартістю природного газу, сплаченою за січень 2021 року, та вартістю природного газу, розрахованою за граничною ціною на природний газ, встановленою КМУ.

Нагадаємо, що 12 січня народні депутати з групи «Довіра», серед яких і народні депутати від Закарпаття – Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Владіслав Поляк та Роберт Горват  зареєстрували проект Постанови про звернення до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного вжиття комплексних заходів для належного врегулювання цін на енергоносії та їх доставку для побутових споживачів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0