Очільники МЗС України та Угорщини провели зустріч у Києві: результати переговорів

Політика  28 січня 2021 року, 13:36 714 ФОТО

27 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, який прибув до Києва на запрошення очільника МЗС України.

Дмитро Кулеба

Міністри провели відверту розмову про сучасний стан і перспективи українсько-угорських відносин на тлі загострення, спричиненого діями окремих угорських посадовців й їх втручанням у виборчий процес в Україні. Дмитро Кулеба наголосив на конструктивному підході України до вирішення питань національних меншин.

“Немає жодних підстав вважати, що громада українських угорців схильна до сепаратизму. Так само як немає жодних підстав вважати, що Українська держава хоче завдати будь-якої шкоди українським угорцям Закарпаття. Ми є однією країною, одним суспільством, і такими будемо завжди”, – зазначив Кулеба. 

Читайте також:  Україна та Угорщина домовилися про переговори щодо освіти

Як повідомляє МЗС України, міністр відзначив, що попри труднощі у відносинах, деякі речі залишаються поза дужками. Йдеться про послідовну підтримку Угорщиною суверенітету та територіальної цілісності України у її протидії російській агресії, підтримку України в ЄС з боку Угорщини, спільні зусилля з подолання пандемії COVID-19 та реабілітацію в Угорщині українських дітей, які постраждали від російської агресії на Донбасі. 

“Ми домовилися, що найближчим часом відбудеться засідання українсько-угорської робочої групи з питань освіти, а також буде проведений онлайн-бізнес форум між підприємцями України та Угорщини”, – заявив Дмитро Кулеба.

Петер Сійярто

За словами Дмитра Кулеби, сторони підтвердили, що зустріч Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана залишається на порядку денному: “Ми наполегливо працюватимемо для того, щоб зробити цю зустріч максимально результативною, щоб ця зустріч відкрила нову сторінку у двосторонніх відносинах на основі принципу взаємної поваги”.

Нагадаємо, що Угорщина передала Україні 50 апаратів штучної вентиляції легенів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0