Міністр закордонних справ Угорщини хоче, щоб Україна дозволила державне управління мовами меншин

Політика  22 червня 2021 року, 08:37 879

Угорщина вимагає від України надання представникам угорської національної меншини права використовувати свою мову в усіх сферах, включаючи державне управління.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час дебатів у ПАРЄ 21 червня.

Сійярто в найближчі пів року виконуватиме функції голови Ради Європи. Користуючись своїм становищем, він знову підняв тему прав угорськомовних меншин в інших країнах і заявив, що їм «повинні бути надані гарантії для використання мови меншин в освіті, культурі та державному управлінні». При цьому він окремо заявив, що його претензії відносяться саме до України.

Читайте також:  Україна й Угорщина домовились про взаємне визнання свідоцтв про вакцинацію

«Звичайно, ми були розчаровані, коли побачили, що після підтримки нами європейських прагнень України парламент прийняв рішення проти прав меншин у сферах освіти, медіа та держуправління», – сказав він.

За його словами, Угорщина просить Україну повернути той стан, який вже був.

«Ми не просимо про додаткові права, ми просимо повернути те, що вже було, те, що угорська меншина вже мала», – заявив він, додавши, що Україна може відновити дію законодавства різними шляхами.

«Не наше питання говорити, що конкретно має бути зроблено, але ми просимо проконсультуватися з представниками меншин і діяти так, як вони просять. Меншини повинні підтвердити, що отримали назад те, що у них колись було», – сказав Сійярто.

Раніше повідомлялось, що Дмитро Кулеба зустрівся з главою МЗС Угорщини.

Джерело: СІД
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0