3
вересня
Станіслав Шух
Виборча кампанія на Закарпатті: стартові перспективи
14:00
Виборча кампанія на Закарпатті: стартові перспективи
Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня, обіцяють бути запеклими. Спрогнозувати їх результат не береться ніхто. Так чи інакше, основні політичні гравці вже стартували зі своїми політичними програмами. Перспективи кожного з них проаналізує політичний експерт Станіслав Шух.
Василь Царьов 3 вересня, 08:25
Чи об’єднаються різні політичні сили навколо боротьби з "Єдиним центром"? На Вашу думку, чи зможуть опозиційні політсили зібрати потужну команду, яка конкуруватиме з пробалогівською політсилою?
Станіслав Шух 3 вересня, 15:56
Місцеві вибори - 2015 - це остання соломинка, за яку хапається "Єдиний Центр", аби втриматись у владі. Об’єднання проти сили Віктора Балоги вже є - це коаліція "Солідарності", "УДАРу" та "Народного Фронту". У цьому об’єднанні є декіька впізнаваних особистостей, у яких є свої політичні інтереси в області. Це і Валерій Пацкан, і Валерій Лунченко, і Геннадій Москаль. І особливо ця боротьба буде гострою в Ужгороді та Хусті, рідному місті Валерія Лунченка, де буде задіяна його команда.
Віталій Дячук 2 вересня, 21:16
Які політтехнологічні ходи вже застосували основні закарпатські політсили і на що виборцям очікувати найближчим часом? Як це може вплинути на настрої виборців? Чи застосують місцеві "ячейки" нові методи, крім взаємних звинувачень, роздавання подарунків і т.д.?
Станіслав Шух 3 вересня, 15:46
Варто зазначити, що поки політсили на Закарпатті не задіяли одну з головних ударних сил на Закарпатті - соціологію. Хоча є внутрішньосоціологічні дослідження, які політики неопубліковують. Також вагомою, але небезпечною технологією, яка може бути застосована в області - це сепаратизм. Усі ці марші русинів є певною загрозою державі. І це, можливо, будуть використовувати деякі політсили, щоб дестабілізувати ситуації у регіоні і загравати з центральною владою. Тому я раджу правоохоронцям прискіпливо дивитись за закликами політсил і за подібними заходами з різноманітними "триколорами". Бо це може призвести до небачених наслідків.
Світлана Мага 2 вересня, 19:28
Ви не одноразово аналізували різні конфлікти в області. Наприклад стрілянину в Мукачеві, яка трапилася 11 липня. Скажіть будь ласка, чи є ймовірність того, що ця жахлива подія була однією з ходів деяких політичних партій перед виборчою кампанією на Закарпатті?
Станіслав Шух 3 вересня, 15:28
Це ймовірний варіант на рівні 10-15%, бо Закарпаття немає настільки сильної політшколи, яка зможе реалізувати у правильному руслі такий силовий сценарій. Тут є висока ймовірність перейти межу зі смертельним збройним конфліктом. Моя думка – це неприємнй збіг обставин. Просто гарячого липневого дня вона дійшла до апофеозу.
Марина Шпак 2 вересня, 19:28
Як вплинули останні події у Мукачеві та Києві на електорат правих націоналістичних партій?
Станіслав Шух 3 вересня, 15:25
Події у Києві та Мукачеві проходили за схожим сценарієм, серцевиною яких є конфронтація між представниками політичних партій та правоохоронцями. В обох випадках існувала загроза життю. Під час інцидентів була використана зброя, яка у цей час мала бути на фронті. Зараз українці втомилися від війни, насилля та агресії. і Коли ми бачимо різноманітні прояви насилля, то однозначно чинимо супротив агресії. Варто зазначити, що кожна зі сторін конфлікту має свої темні сторони. На превеликий жаль, усім відомий інцидент, який стався 11 липня, залишив більше відкритих питань, ніж відповідей. Якщо ми асоціюємо бійців "Правого сектору", як борців з корупцією та злочинністю, то чому ця організація їздить на зустрічі з криміналітетом. Є багато нюансів, які кидають тінь. Що ж до "Свободи". то у цієї політсили є вірний електорат. А сама електоральна база цієї партії досягла критичного мінімуму. Якщо покажуть, що Тягнибок, уявімо собі, з’їв маму – то "свободівці" скажуть, що це неправда. Однозначно, що ситуація навколо кривавого побоїща під верховною Радою не додасть рейтингу.
Андрій Слохиняк 2 вересня, 19:26
Відомо, що "Народний фронт" відмовився брати участь у цьогорічних місцевих виборах. На Вашу думку, чи братимуть участь у виборах члени цієї партії у складі інших політичних сил?
Станіслав Шух 3 вересня, 15:51
Безперечно. Прекрасно розумію Яценюка тому що якщо зараз він би самостійно пішов на вибори, то вони були б провальними для нього. Є на це декілька причин. Надворі осінь. А після вересня підвищились тарифи на комунальні тарифи. Це відчують на собі українці, коли побачать цифри на жовтневій квитанції. Усі рішення уряду сприймаються, як рішення "Народного Фронту". Тому лідер Арсеній Яценюк прийняяв рішення не йти на місцеві вибори, а члени цієї партії входитимуть в об’єднану коаліцію із "Солідарністю та "УДАРом" і висувати своїх представників під брендом пролпрезидентської сили.
Іван Гарагонич 1 вересня, 18:08
Чи варто очікувати повторення на Закарпатті сценарію з 205 округом, де було зафіксовано підкуп виборців з боку одразу кількох кандидатів? У протистоянні Балога VS Москаль, чи вдасться останньому здобути переконливу перемогу?
Станіслав Шух 3 вересня, 15:35
205 округ у Чернігові - це яскравий приклад речей, які відбуваються поза законом. Незважаючи на зміни, які стались в українському суспільстві, концепція виборчих кампаній не змінилась. Кандидати покладуть ставку на "гречані технології". Тобто, ті дії, які були у Чернігові, абсолютно будуть повторюватись у менших масштабах на Закарпатті. Це і роздача конвертів, продуктів, і подарунки у вигляді ноутбуків, телефонів та планшетів. Що ж до боротьби між Віктором Балогою та Геннадієм Москалем, то призначення останнього змінило політичну карту Закарпаття. Москаль – це людина з авторитетом в Україні, який продемонстрував хороший рівень роботи у Луганській області і є народним улюбленцем. У області у його руках є вагомі важелі впливу, оскільки він, які і Михаїл Саакашвілі, отримав карт-бланш від Президента.Та Москаль є самостійною особистістю і людиною, на яку важко вплинути. Для партії влади, яка протягом останніх років домінувала у регіоні - це проблема. Важко мати справу з людиною, яка має свою думку. Тому тут буде цікава боротьба.