Закарпатець має шанси представляти Україну на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро

Спорт  29 лютого 2016 року, 14:37 505 ВІДЕО

Збірна України в командній чоловічій шпазі, за яку виступає ужгородець Анатолій Герей, завоювала бронзу на Етапі Кубка світу в Канаді.

Наші хлопці на шляху до третьої позиції впевнено обфехтували збірну США (44:37), Німеччини (45:30), а ось в півфіналі для перемоги не вистачило зовсім трохи. У боротьбі за місце в фіналі українці поступилися Казахстану всього 2 уколи — 43:45.

У «бронзовому» змаганні зі збірною Естонії рахунок довго був нічийним. Однак, спортивна удача усміхнулась українцям — 25:21 і бронза у кишені. А разом з нею — друге командне місце в світовому рейтингу і олімпійська ліцензія в Ріо-де-Жанейро!

На Олімпіаді Україна змагатиметься з Францією, Італією, Швейцарією, Угорщиною, Росією, Південною Кореєю та Венесуелою.

«Важко було у тому плані, що німцям і угорцям, які ще боролися за олімпійські ліцензії, уже не було чого втрачати. Обфехтувавши німців, ми позбавили їх ліцензії. Але і нам ця перемога була важлива, аби не втратити у світовому рейтингу. Ми виконали завдання – піднялися на високу сходинку, отримали третє місце. Боротьба продовжується, ми зробили основну роботу – потрапили на Олімпіаду. Але тепер триває боротьба за Національний рейтинг, буде сформована 4, яка поїде в Ріо. В червні у Туруні, в Польщі, відбудуться змагання Чемпіонату Європи, і вони стануть заключним етапом, тоді будуть відправлятися анкети учасників четвірки олімпійців. Наступні змагання ідуть в залік світового рейтингу. А це дуже важливо зараз – чим вище ми займемо місце, тим із слабішим суперником фехтуватимемо на Олімпіаді. Іде боротьба за ці очки», – розповідає Анатолій Герей.

Закарпатський претендент на участь в Олімпіаді зізнається, що особливих проблем у підготовці не виникає, фехтування потрапило до пріоритетних видів спорту в Україні у передолімпійський період. Розраховують на медалі у цьому виді. Є фінансування, спортсмени отримали нову форму. Анатолій Герей вдячний обласному управлінню молоді і спорту (на чолі із В. Ерфаном), ФСТ «Динамо» (очільник та голова Федерації фехтування Закарпаття – М. Пантьо), школі вищої спортивної майстерності в Ужгороді (В. Федорчук) та «Комінвестбанку» (Я. Гісем) за постійну підтримку ось уже 6 років. Головне ж, каже, — це берегти здоров’я.

«Треба по-перше бути здоровим, аби дожити до літа та Олімпіади. Треба берегти здоров’я, фізичний стан. І головне – психологічно триматися, підготувати голову до змагань, щоб вона там була холодною і не було ніяких лишніх думок, щоб проблеми не турбували, а концентруватися тільки на доріжці. Підтримувати фізичний стан. Зараз буде весна, стане тепліше, можна буде бігати, а тренажерка і так, і так залишиться », – каже спортсмен.

У закарпатця дуже хороші шанси стати одним із чотирьох мушкетерів, які вже 9 серпня розпочнуть боротьбу за олімпійські нагороди.

Джерело: Ужінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0