Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Спорт
 • Закарпатські орієнтувальники завершили спортивний сезон змаганнями в Іршаві

Закарпатські орієнтувальники завершили спортивний сезон змаганнями в Іршаві

Закарпатські орієнтувальники завершили спортивний сезон змаганнями в Іршаві
ВІДЕО ДНЯ

В останній вікенд осені в Іршаві стартами у відкритому чемпіонаті Закарпаття, присвяченому загиблим воїнам АТО, закрили сезон 2016 року спортсмени-орієнтувальники.

Іршавщина має хороші традиції у лісовому спорті. Ще восени 1980 року в урочищі Ставліш відбулися перші районні змагання зі спортивного орієнтування, в яких перемогли учні Ільницької середньої школи, а призерами були школярі з Доробратова та Іршави. У ті роки найкращу спортивну майстерність демонстрували вихованці Володимира Чепи – вчителя французької мови з Ільниці: Лариса Фірцак (перша в районі кандидат у майстри спорту з орієнтування), Світлана Павлище (визнана кращою спортсменкою району 1981 року), Ярослав Урста, Олена Козар, Віктор Лутак, Алла Зіхор, Ірина Ромочуська, Михайло Сенина, Вікторія Ящук, Галина Чепа та Валерій Соловей. Ось вже понад тридцять років тепер вже заслужений вчитель України і кандидат педагогічних наук Володимир Іванович Чепа очолює обласний центр туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді. Саме ця установа й провела на Іршавщині цей чемпіонат, що важливо – по нових і якісних картах, на місцевості, яка використовувалася вперше.

Реклама

Всі учасники, а їх було майже півтори сотні, були поділені на вікові групи, переможці визначалися на середній та спринтерській дистанціях.

У суботу чоловіки змагалися на чотирикілометровій дистанції з 18 контрольними пунктами, жінки та юніорки на трикілометровій трасі повинні були відшукати 15 КП. Дистанція від школи на вулиці Шевченка підіймалася на Довгу гору, розверталася за газовою станцією і ярами та байраками виходила до стадіону.

Реклама

Чемпіоном серед чоловіків став майстер спорту України Олександр Касьянов – студент Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. Непросту дистанцію він подолав за 32 хвилини і 26 секунд. Другим на фініші був його колишній одноклубник по Мукачівському СК «Товариш», а нині студент УжНУ Владислав Французов (36.27). «Бронза» в ужгородця Юрія Дулкая – ОДЮСШІ (43.19). У змаганнях жінок беззаперечною була перевага тренера СК «Товариш» Ніни Расчупкіної, яка перемогла з результатом 37 хвилин і 18 секунд. Віце-чемпіонкою стала 16-річна Крістіна Бобер з Кам’янецької ЗОШ Ужгородського району, а бронзовою призеркою – Вікторія Калинич з ОДЮСШІ.

В забігу 16-річних спортсменок перемогла 12-річна чемпіонка України з Мукачева Катерина Цепурдей, яка на чотири хвилини випередила хустянку Дарину Поп та, на вісім хвилин – Вероніку Гуснай з Ужгорода. Ще більш вражаючою була перевага над суперниками ужгородця Андрія Василини: Едуарда Брунцвика з «Товариша» та Дмитра Яцкулинця з ОДЮСШІ, що фінішували другим-третім, він випередив майже на 20 хвилин.   

Серед дівчат не старших 14 років перші два місця за мукачівками: першою фінішувала чемпіонка України цього року в естафеті Валерія Смочко з ЗОШ №2, другою – Ганна Солонець із ЗОШ №10. Третє місце у Євгенії Олексій з Кам’янецької ЗОШ. Кращими в змаганнях хлопчиків цього віку стали ужгородці Олександр Самсонов (перше місце) і Костянтин Гутич (третє), та іршавчанин Євген Ширило.

Реклама

У змаганнях 12-річних першими серед дівчат фінішували мукачівки Яна Брунцвик та Людмила Калчева, третьою – Катерина Вовканич з ужгородської УЗОШ № 19. Серед хлопчиків найсильнішими виявилися ужгородці: переміг Денис Кононов з клубу «Максимум», на другій та третій позиціях Андрій Ресенчук і Юрій Богачов з клубу «Траверс».

В змаганнях серед наймолодших найкраще з двокілометровою дистанцією, що проходила через 7 КП впоралися 10-річні Владислав Цепурдей, Роман Хаус та Іван Солонець (всі з Мукачева), та Ольга Вакуленко з ОДЮСШІ (Ужгород).  

Наступного дня під час змагань у центрі Іршави додатковим випробуванням для спортсменів став дощ і пронизливий вітер. Та незважаючи на погодні негаразди суперництво виявилося дуже гарячим.  Різниця в результатах часом становила секунди.

Серед чоловіків на двокілометровій трасі з 17 КП найшвидшим знов став Олександр Касьянов (9 хвилин і 43 секунди), другим фінішував Петро Мирзанич з ОДЮСШІ, Владислав Французов цього разу третій. Серед жінок лідери зберегли свої позиції: чемпіонкою стала Ніна Расчупкіна, Крістіна Бобер – друга, а бронзову нагороду виборола Наталія Дешко з ужгородської «Сьомої планети».

Призерами в юнацьких категоріях стали:

– до 10 років – ужгородка Ольга Вакуленко серед дівчат; серед юнаків Владислав Цепурдей, Іван Солонець (обоє з Мукачева) та іршавчанин Валентин Осійський;

– до 12 років – серед дівчат мукачівка Яна Брунцвик, та ужгородки Катерина Вовканич і Анастасія Піскова; серед хлопців – Михайло Лелітко з Іршави та ужгородці Андрій Михайлін і Юрій Богачов;

Реклама

– до 14 років – серед дівчат мукачівки Валерія Смочко і Ганна Солонець, та Євгенія Олексій з Ужгородського району; серед хлопців мукачівці Олександр Ткачук і Олексій Шорін, та Олександр Самсонов з Ужгорода;

– до 16 років – серед дівчат іршавчанки Олександра Осійська і Анна Дякова, та мукачівка Катерина Цепурдей; серед юнаків Андрій Василина з Ужгороду, Мар’ян Осійський з Іршави та Дмитро Яцкулинець з ОДЮСШІ.

Визначили сильніших у змаганнях між собою і ветерани. Найуспішнішими серед них стали ужгородці Петро Назаренко, Сергій Давиденко і Віктор Малетич, представники Іршавщини Ольга Боднар, Леся та Олександр Осійські, Валентина Волошин, Іван Терпай, Людмила Пеленьо, Валентина Білунка, мукачівці Ігор Французов та Володимир Сватко.

«В Іршаві в черговий раз зібралася дуже весела, дружна, спортивна компанія, – повідомив головний суддя змагань Георгій Фечо, – Погода, хоч і спробувала створити нам перешкоди, але нашим спортсменам такі складності тільки додають сил. На цьому сезон орієнтування на Закарпатті закритий. Але позмагатися спортсменам ще трапиться нагода. 18 грудня в центрі Ужгорода пройдуть традиційні змагання «Приз Святого Миколая».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно