• Молоді шахісти з Мукачева перемогли на дитячих змаганнях на призи “Біла тура”

Молоді шахісти з Мукачева перемогли на дитячих змаганнях на призи “Біла тура”

Найбільш масові дитячі змагання з шахів на призи «Біла тура» мають майже піввікову історію. Вони були започатковані ще в СРСР у 1968 році. Сотні юнаків та дівчат на все життя залишилися...

Найбільш масові дитячі змагання з шахів на призи «Біла тура» мають майже піввікову історію. Вони були започатковані ще в СРСР у 1968 році. Сотні юнаків та дівчат на все життя залишилися прихильниками шахової королеви Каїси, яка щиро відкрила для них таємницю шахового світу. Ці змагання стали першою сходинкою до вершин шахової майстерності, відкрили багато талантів – майбутніх гросмейстерів та майстрів цієї древньої гри, і які до цих пір із задоволенням згадують свої перші перемоги. Завдяки постійній підтримці в організації та проведенні цих змагань із боку керівництва управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, активної роботи з розвитку дитячих шахів Федерації шахів області (президент Олександр Галай) змагання на призи «Біла тура» з кожним роком стають усе популярнішими. Практично в кожному місті та районі відбуваються відбіркові змагання для участі спочатку в зональних шахових змаганнях, а потім для кращих команд (3 юнаки та 1 дівчина) у фінальних обласних змаганнях. Цього року переможці зональних змагань – команди Виноградова, Ужгорода, Мукачева, Хустського району – зустрілися в фіналі в Мукачівському шаховому клубі. Фаворитами (за традицією і в дорослих) були шахісти обласного центру та Мукачева. І вони це підтвердили грою. Але найбільш впевнено почували себе представники команди Мукачево-1, яку репрезентували вихованці ДЮШаК Андрій Вачиля, Василь Ладижець, Олександр Решетар, Наталія Федака. Три перемоги з сухим рахунком 4:0 над командами Ужгород-2, Мукачево-2 та Виноградово, перемога 3:1 над хустянами та нічия 2:2 із командою Ужгород-1 зробила їх переможцями – 17 очок. Відставши на 5 очок, друге місце посіла команда Ужгород-1, до складу якої входять вихованці ЗОДЮСШ. Приємне враження залишила команда Хустського району в складі Івана Ягера, Михайла Бобіка, Віктора та Анастасії Галас, які піднесли несподіванку команді Ужгород-1, здобувши перемогу над ними з рахунком 3:1. Вони з таким же рахунком програли команді Мукачево-2 і залишилися за межею призерів, відставши від своїх «кривдників», які посіли 3 місце, лише на 1 очко. П’яте у шахістів Виноградова, а замкнула таблицю команда Ужгород-2. Кращі результати на 1-й дошці показав кандидат у майстри спорту Мартін Найгебавер (Ужгород-1), – 4 очки з 5 можливих, на 2-й дошці відзначився першорозрядник Віктор Курило – 5 очок (Ужгород-1), на 3-й та 4-й – представники команди Мукачево-1 Олександр Решетар та Наталія Федака, які також здобули по 5 очок. Переможці та призери змагань нагороджені медалями та грамотами управління у справах молоді та спорту ОДА. Пам’ятний кубок за перемогу отримала команда Мукачево-1. Це вже не перший успіх за останній час представників Мукачівської ДЮШаК – вихованців тренерів Роберта Ороса, Аттіли Криштофорі, Олександра Федіва. Володимир Артамонов