Електромагнітний клапан EVT: особливості та властивості
Електромагнітні клапани для холодильних систем мають різну форму та технічні характеристики.
На сайті ugov.ua можна не тільки підібрати дані пристрої від данської компанії Danfoss, але й замовити повний комплекс інжинірингових та монтажних послуг із гарантійною технічною підтримкою щодо подальшої експлуатації.
ВІДЕО ДНЯПризначення та сфера застосування
Електромагнітний клапан серії EVT призначений для дистанційного керування потоком природного холодоагенту — СО2 у транскритичних холодильних системах, які застосовуються на невеликих:
- холодильних установках;
- мобільні системи кондиціювання повітря;
- системах охолодження;
- теплові установки.
Як правило, вони встановлюються у торгових центрах, магазинах роздрібної торгівлі та ін.
Клапани EVT повністю відповідають невеликому розміру агрегатів і допомагають заощаджувати витрати холодоагенту, електроенергії, прості в монтажі та надійні в експлуатації.
РекламаОсобливості
Данфосс випускає 3 модифікації клапанів серії EVT з різними характеристиками:
- пропускною здатністю:
- пряма дія для систем з гарячим газом високого тиску — EVT 1,2;
- із сервоприводом — EVT 2,0 та 3,0.
Котушка йде окремо, що полегшує вибір пристрою, залежно від тиску в системі. Вона легко та швидко встановлюється за допомогою технології Clip-on. Компактні розміри EVT дають змогу заощаджувати місце та застосовувати клапан в умовах обмеженого простору.
РекламаТехнічна характеристика
Електромагнітні клапани EVT мають такі характеристики:
- компактний розмір — 123×66 мм;
- мала вага — 0,22–0,24 кг;
- приєднання — 3/8;
- номінальна витрата Kv — 0.23 м3/год;
- максимальний робочий тиск — 140 бар;
- діапазон температури середовища: -40…+150 °C.
Пристрій постачається у нормально закритій версії.
Властивості
Коли струм на котушку не подається, то якір із сідлом притискається пружиною до пілотного отвору. Через зрівняльний отвір у поршні тиск над ним підвищується до значення, що дорівнює вихідному, і головний отвір закривається. Клапан залишається в положенні «закрито» доти, доки на котушку не почне подаватися напруга.
При надходженні напруги на котушку в її обмотці створюється магнітне поле, яке втягує якір, пілотний отвір відкривається, тиск над поршнем скидається та вирівнюється з тиском у випускному патрубку. Різниця тиску між сторонами впуску та випуску віджимає поршень, і основний отвір відкривається на повний потік. Для цього потрібен мінімальний перепад — 2 бар для відкриття клапана та 0,4 бар для того, щоб тримати його відкритим.
Електромагнітний клапан дозволяє керувати потоком дистанційно. Використання діоксиду вуглецю як холодоагент не тільки забезпечує екологічність системи, але й спрощує конструкцію, оскільки відсутня залежність тиску від температури. Тому можна використовувати простий у конструкції та надійний в експлуатації електромагнітний клапан EVT.