Щоб був хороший урожай: відомо, що потрібно зробити в саду протягом березня
У перший місяць весни роботи в саду та на городі не так багато, проте є те, що не варто відкладати на потім.
Мова іде про обрізання деяких рослин. Більшість рослин потрібно обрізати, коли буде достатньо тепло, тому це часто роблять наступного місяця. Проте ці 5 не треба залишати на квітень, якщо бажаєте, щоб вони приносили хороший урожай та добре цвіли.
Троянда
Ця рослина є майже у кожному саду, тому досвідчені садівники точно знають, що її потрібно обрізати протягом березня, але варто прослідкувати, аби не було холодів, а бруньки іще добре не проросли. Краще, щоб це був сонячний день. Зрізати троянди потрібно під кутом 45 градусів: чим більше, тим краще, головне, щоб не залишалося «хворих» гілочок.
Гортензія
Гортензія — та рослина, яку не можна обрізати восени, найкращим періодом для цього стане саме початок весни. У цьому випадку не потрібно жаліти стебла та гілки: обрізайте всі пошкоджені та занадто довгі.
Клематис
Щоб досягнути пишного цвітіння, необхідно прибрати залишки порослі та обрізати усе зайве до 30 сантиметрів над землею. Взагалі існує декілька типів цієї рослини і варто здійснювати обрізання відповідно до нього.
Гліцинія
Її радять обрізати або наприкінці зими, у ранню весну або вже аж за 3 місяці — у середині чи в кінці літа. Краще зробити це до росту рослини, але не у надто холодну пору. Зрізати треба усі сухі гілки.
Фруктові дерева
Від вчасного обрізання цих рослин залежить майбутній урожай. Тому потрібно зробити це до того, як вони цвітуть. Не забудьте, що після обрізки центральний стовбур повинен бути збережений, а соцне має рівномірно освітлювати усі частини дерева.
Деякі правила обрізки рослин
- інструмент для обрізання повинен бути чистим;
- обрізати рослини краще не треба під час високій вологості;
- зріз на гілці повинен бути над брунькою ззовні та навскоси;
- спершу треба провести обрізання тих гілок, які ростуть вгору та вниз;
- у бічних гілках лишайте пеньок довжиною 1 сантиметр.
Раніше видання PMG.ua розповідало, чим підживити кімнатні квіти, щоб вони росли й цвіли.