Власник затриманого у Чопі лісу стверджує, що в Україні працює легально
Власник затриманого на Закарпатті потягу з лісом запевняє, що деревину придбав легально в лісгоспів львівського та закарпатського регіону та військового лісництва.
Наразі гучна справа із зупинкою лісу на Закарпатті набула загальноукраїнського розголосу. На повідомлення активістів відреагував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Останній доручив главі ДФС Насирову розслідувати інцидент в Чопі та з’ясувати причетність до інциденту представників ПАТ "Укрзалізниця".
У той же час Максим Діцкій, виконавчий директор компанії Wood Source та його партнер із компанії "Укрліскомплекс" Євген Дерев’янко запевняють, що в Україні працюють легально. Наразі, через цей інцидент, несуть величезні збитки. Також бізнесмени зазначили, що протягом минулого року їх діяльність принесла Україні понад 2 мільйони євро. А отже у даній ситуації збитки несуть не тільки підприємства, а й держава. Також підприємці зазначили, що мають намір звернутися до суду. Адже, простій на митниці і, як результат, зірвана угода завдали чималеньких збитків.
"Ми хочемо показати людям, що ми не шахраї. Ми не займаємося контрабандою. Готові надати громадськості відповідні документи. Походження даного лісу із держлісгоспів Львівської та Закарпатської області, також 6 вагонів деревини з цього потягу із ужгородського військового лісництва. Ми законно придбали паливну деревину, сплачуємо податки в Україні. Ви маєте розуміти, що самостійно сортність лісу ми не визначаємо. Запевняю, із документами на даний ліс усе в порядку, ми імпортуємо його легально. Через цей інцидент я був змушений ініціювати скасування декларації на вивіз цієї деревини. Потяг мав піти в Австрію, проте через розголос та гучні заяви про контрабанду з боку активістів деревину повернули, потяг розвантажили у Мукачеві, словацькі вагони повернулися пустими. Дана ситуація завдала нашій компанії не тільки матеріальних збитків, але й удару по іміджу та репутації компанії", – сказав Діцкій.
Крім того, підприємці зазначили, що і надалі планують працювати в Україні. Раніше їх силами тут було відкрито сучасні маніпуляційні майданчики для складування і навантаження лісу з європейської колією. Два з них розташовані на Закарпаті, поблизу словацького та угорського кордону.
"Нашим головним стратегічним партнером з точки зору поставок є перш за все Україна. Ми не перший рік працюємо в Україні і, що важливо, наша діятьність приносить чималенькі прибутки державі", – зазначив Максим Діцкій.