На Закарпатті зменшилась кількість злочинів, скоєних у громадських місцях
Щоденно патрульні Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева отримують та реагують на виклики про злочини, скоєні проти власності, життя та здоров’я людей. Найтиповішими серед них є крадіжки, грабежі та розбої, нанесення тілесних ушкоджень, грубе порушення громадського порядку.
Більшість із них відбуваються на вулицях чи громадських місцях.
Законодавство дає таке тлумачення терміна «громадське місце» – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, – повідомляє Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева.
До таких місць належать під’їзди житлових будинків, підземні переходи, ліфти, навчальні та освітньо-виховні заклади, дитячі та спортивні майданчики, стадіони, заклади громадського харчування, приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадський транспорт тощо.
Як свідчить статистика, за останні 8 місяців кількість злочинів у публічних місцях значно скоротилась. Зокрема в Ужгороді спостерігається спад кримінальних правопорушень, скоєних на вулицях на 33,3% та на 31% у громадських місцях. Так за досліджуваний період кількість злочинів на вулицях зменшилась з 225 до 150 випадків та з 281 до 194 випадків у громадських місцях.
За результатами статистичних даних динаміка скоєння злочинів в публічних місцях йде на спад і в Мукачеві, щоправда тут показник дещо менший – 3,4% зменшення кримінальних правопорушень скоєних на вулицях міста, що складає 171 випадок цьогоріч в порівнянні з минулорічними 177 випадками.
Зазвичай, злочини у громадських місцях відбуваються з метою наживи, часто поєднані з проникненням у житло або інше приміщення. Хуліганство або грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом здебільшого вчиняються під дією алкоголю та наркотичних речовин.
Пам’ятайте, ніхто не має права посягати на людське життя, здоров’я чи приватну власність. Якщо ви стали свідком або жертвою злочину – негайно телефонуйте на 102.
Середній час доїзду екіпажу патрульних 4,5 хвилини.