Іштвану Цапу та іншим фігурантам корупційної справи в Ужгороді може загрожувати до 10 років позбавлення волі
Сьогодні, 7 березня обвинуваченим: першому заступнику Ужгородського міського голови Іштвану Цапу, депутату Ужгородської міської ради Станіславу Пономарьову, посереднику Олегу Громадському та їх захисникам вручено обвинувальні акти у вчиненні кримінального правопорушення за ч.3 ст.368 КК України – одержання неправомірної вигоди вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Нагадаємо, 25 січня прокуратура Закарпатської області спільно зі Службою безпеки України затримала при одержанні неправомірної вигоди посередника – керівника одного з комунальних підприємств міста Олега Громадського.
Неправомірна вигода вимагалася чиновниками за надання підприємцю дозволу на приватизацію земельної ділянки.
28 лютого, заступник прокурора Закарпатської області Андрій Манькут під час брифінгу продемонстрував відеодокази у справі про корупційні схеми в Ужгородській міській раді
У оприлюдненому відео фігурує перший заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап, співробітник комунального підприємства “Уж-Фест” Олег Громадський та особа, яка й здійснювала відеофіксацію.
Зокрема, на відео йдеться про сесію міської ради, оцінку землі та певні суми коштів. Також на одному із записів зафіксовано передачу коштів Олегу Громадському, якого 25 січня 2016 року було затримано правоохоронцями із міченими грошима. Андрій Манькут зазначив, що оприлюднене відео – це лише частина відеоматеріалу у провадженні. Всього ж матеріали кримінального провадження нараховують три томи.
За словами заступника прокурора області Андрія Манькута, прокуратурою завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.3 ст.368 ККУ та скеровано обвинувальний акт до Ужгородського міськрайонного суду для вирішення по суті.
Водночас, як зазначив прокурор, показів самих підозрюваних у матеріалах провадження немає, адже останні скористалися правом передбаченим ст.63 Конституції України – не свідчити проти себе.