Мукачівка здобула приз престижного музичного конкурсу в Бельгії

Закарпатська мультиінструменталістка потрапила до когорти найкращих маримбістів світу.
Музикантка Олександра Макарова гідно презентувала Україну на міжнародній сцені. Мукачівка виграла III премію конкурсу Universal Marimba Competition Belgium 2026.
Як інформує Мукачівська міська рада, мультиінструменталістка на шляху до нагороди здолала чотири конкурсні тури. Далі вона продемонструвала високий рівень виконавської майстерності в конкуренції з найкращими маримбістами світу.
Також Макарова отримала спеціальну відзнаку Keiko Abe Award. Її вручають за найкраще виконання творів легендарної японської маримбістки Абе Кейко. Після оголошення результатів мукачівка подякувала журі та висловила вдячність професору Людвігу Альберту за супровід на творчому шляху.
Маримба — ударний музичний інструмент, що з’явився в Малайзії. Він складається з укріплених на рамі дерев’яних брусків-клавіш і дерев’яними трубами-резонаторами. На відміну від вібрафона, клавіатура маримби — дерев’яна, а в порівнянні з ксилофоном звук брусків підсилюється резонаторами.
Нагадаємо, Закарпатський народний хор отримав найвищий статус від президента України.