Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 313 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 400+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 000+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 000+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В УжНУ відкрили музей відомого карпатознавця

Сьогодні в читальному залі Наукової бібліотеки УжНУ відбулися урочистості, присвячені відкриттю музею-колекції відомої україністки Словаччини, дослідниці-карпатознавця Олени Рудловчак.

Захід зібрав чимало зацікавлених. Окрім викладачів та студентів провідного вишу краю були присутні і поважні гості: консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, ректор УжНУ Володимир Смоланка, проректор УжНУ Мирослава Лендєл, словацький фольклорист русинсько-українського походження Микола Мушинка та декан філологічного факультету Галина Шумицька.

Урочисту подію приурочили до дня бібліотекарів. З нагоди свята очільник університету відзначив працівників бібліотеки та вручив ряд відзнак.

Пані Янка Буріанова підкреслила великий вклад Олени Рудловчак не тільки у лінгвістику Закарпаття, а й у всі слов’янські мови. Консул Словаччини в Ужгороді, також, подякувала ректору та професору Мушинці за великі зусилля у досягненні головної мети – відкрити музей.

Почалося все ще при житті відомої дослідниці-карпатознавця. В одному з останніх своїх інтерв’ю (Олександру Гаврошу у 2003 році) Олена Рудловчак зізналась, що має велику мрію - опублікувати свої праці саме в Україні і в єдиній колекції.

За словами, професора Миколи Мушинки, довгий час Олена Рудловчак була персоною нон-грата в часи СРСР. А тепер вся її спадщина лежатиме тут - в Ужгороді. Але між тим, зазначив, ці праці обов’язково варто опрацьовувати.

Ініціатори, до слова, зізнаються: було не легко перевести ці книги через кордон. Але з усіма труднощами, зрештою, вдалося впоратися.

Донька Олени Рудловчак, пані Марія, єдина спадкоємиця творчої спадщини дослідниці, висловила щиру подяку всім ініціаторам, що доклали неймовірних зусиль, аби відкрити музей.