Відомій берегівській медальєрці відкрили меморіальну дошку на території Європейського дому
Жужанну Ортутай знали насамперед як таловину медальєрку, художника-кераміста. Одна з останніх робіт мисткині – барельєфи на меморіальних дошках знаних колег – Ганни Горват, Йосипа Гарані та Анни Надаш, що восени були встановлені на фасаді міського Будинку культури.
Починала трудову кар’єру на Берегівському майоліковому заводі, де колись працювала і Ганна Горват. Вони товаришували. Молодша Жужа багато-чому навчилась у відомої Майстрині. Була нагороджена однією з найвищих відзнак Берегова – медаллю “Pro urbe” (За місто). Відійшла у Вічність восени минулого року у віці 71 рік. Без дружини залишився чоловік Томаш, колишній працівник Берегівського райвиконкому, без мами – донька і син, без бабусі – шестеро внуків.
Виготовлення меморіальної дошки організували благодійний фонд “За Берегсас”, Центр підтримки угорської культури і угорський Національний фонд партнерства. Барельєфне погруддя на ній відлив скульптор з Ніредьгази Гейза Балог.
Зібрання з нагоди відкриття меморіальної дошки відкрив директор ЦПУК Ласло Зубанич.
“Символічно, що Жужанна повернулась додому у бронзі й розмістилась біля скульптури ще одного видатного закарпатця – Мігая Мункачі, – наголосив промовець. – Центр підтримки угорської культури охоче надав свою площу для меморіальної дошки, адже міська влада не відгукнулась на прохання громадських осередків – ініціаторів її виготовлення".
Про життєвий і творчий шлях мисткині розповів очільник кураторію БФ “За Берегсас”, колишній заступник керівника Берегівської районної ради Арпад Далмай. Про важливість вшанування видатних осіб краю говорив консул угорського консульства в Берегові Іштван Мані. Вчитель-пенсіонер Йосип Чобоя продекламував власний вірш про художницю. Колишній голова закарпатського відділення ордену лицарів Угорщини, екс-віце-мер Ужгорода Дєрдь Кевер вручив родині Жужанни Ортутай Почесне посвідчення про її прийняття до осередку.
Після урочистого відкриття барельєфу численні шанувальники таланту мисткині поклали до мармурової дошки квіти та вінки.