Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Культура
  • Хлібом-сіллю зустрічали мукачівські студенти відомого фольклориста Івана Хланту (ФОТО)

Хлібом-сіллю зустрічали мукачівські студенти відомого фольклориста Івана Хланту (ФОТО)

Днями студенти Мукачівського професійного ліцею сфери послуг мали чудову нагоду поспілкуватися з відомим фольклористом, доктором мистецтвознавства, заслуженим діячем мистецтв України, людиною яка...

Днями студенти Мукачівського професійного ліцею сфери послуг мали чудову нагоду поспілкуватися з відомим фольклористом, доктором мистецтвознавства, заслуженим діячем мистецтв України, людиною яка зібрала понад 80 книг народнопоетичної творчості Іваном Хлантою, зустріч з яким організували працівники Мукачівської міської центральної бібліотеки.

Хлібом-сіллю зустрічали поважного гостя у краєзнавчому музеї „Обереги” студентки ліцею. У їх виконанні звучали закарпатські народні пісні, зібрані фольклористом: „Перелаз, перелаз”, „Іванку, Іванку” та ін.

Свято продовжилося у актовій залі ліцею. Провідний бібліотекар сектору краєзнавчої літератури Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича Тетяна Туряниця розповіла присутнім про грані творчості Івана Васильовича та звернула увагу на книжкову виставку „Син Срібної Землі”, яку міська бібліотека з цієї нагоди експонувала у ліцеї. А далі на сцену піднялись у вишиваних сорочках студентки ліцею. Літературна композиція „Хранитель народних мудростей”, у їх виконанні, розкривала життєву і творчу долю відомого краянина, перепліталася з виконанням народних пісень.

Цікавим і пізнавальним був виступ самого фольклориста. Іван Васильович згадував, як ще зовсім юним студентом почав записувати казки, пісні та легенди, і як це захоплення переросло у наукову діяльність. Його розповіді захоплювали своєю простотою. Спілкуючись з молоддю, дослідник просив не забувати безцінні скарби нашого народу, а примножувати їх і популяризувати.

Щирі слова подяки Івану Васильовичу висловили директор ліцею Марія Трощак, методист Марія Маняк та керівник краєзнавчого музею даного навчального закладу Ганна Сікора.

...І знову, на завершення зустрічі, звуки чарівної народної пісні нагадали про ті невичерпні скарби народної мудрості, які для нас зберіг у своїх працях Іван Хланта.

Тетяна Туряниця, провідний бібліотекар сектору краєзнавчої літератури Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича