Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Курс гривні сягне нової позначки

В Україні курс долара в найближчі сім днів може знизитися до нової за довгий період позначки

В Україні курс долара в найближчі сім днів може знизитися до нової за довгий період позначки в 26,5 грн/$. Період сезонного зміцнення гривні незабаром закінчиться, проте ситуація на зовнішніх ринках залишається сприятливою.

Читайте також:
Монети номіналом 1 та 2 гривні змінять дизайн

"На найближчий тиждень ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку буде торгуватися через тиждень близько 26,5 грн. Готівковий долар у банках буде торгуватися по 26,5/26,7 грн", – спрогнозував старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

Менш позитивний прогноз озвучив Максим Орищак, аналітик компанії "Центр біржових технологій". "На тижні з 13 по 18 вересня середній курс продажу долара США в банках України буде коливатися в межах 26,6-27 грн", – говорить експерт.

Загалом після плавного зростання в перший тиждень вересня вартість валюти розвернеться на 180 градусів. Експерти вважають, що в українців з’явився шанс у найближчі дні купити валюту мало не за рекордною за кілька місяців ціною.

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії "УкрДилінг", за тиждень знизилися з 26,96/26,98 до 26,68/26,70 (-1,0%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,91/27,10 до 26,68/26,87 (-0,9%/-0,8%). При цьому спред між середньою покупкою і середньої продажем зберігся на рівні 0,7%.

Що вплине на вартість долара в Україні?

  • подорожчання бареля нафти вище за $76 стане сильним сигналом на підвищення інфляційного тиску в світі й відкриє потенціал подорожчання долара;
  • рішення щодо процентної ставки НБУ: її підвищили на 0,5% до 8,5%. З огляду на те, що на етапі очікування рішення щодо монетарної політики гривня не росла, після рішення зростання також малоймовірне;
  • облікова ставка в Україні до 9 вересня вже тричі була підвищена: 4 березня з 6% до 6,5%, 15 квітня з 6,5% до 7,5%, і з 23 липня до 8%. "Настрої НБУ зрозумілі, і це слугує фактором стабільності гривні протягом поточного року, але може не врятувати гривню від падіння до кінця року", – говорить Орищак.

Загалом же восени у курсу гривні є всі шанси, щоб знову розвернутися до зростання. За різними оцінками, долар може впевнено перейти за психологічну позначку в 27 грн/$.

Що залежить від курсу долара і чому це важливо?

В Україні приблизно четверта частина споживчого кошика – імпорт. Разом із подорожчанням долара неминуче зростає рівень інфляції.

Крім того, курс долара впливає на:

  • надходження в бюджет (митні платежі, кредити і т.д. залежать від вартості валюти). І якщо гривня буде впевнено рости, грошей на виконання бюджету країни може не виявитися;
  • вартість нерухомості: в Україні ціни на квартири і будинки на вторинному ринку повністю залежать від курсу долара. Також дорожчають і нові квартири відразу після подорожчання валюти;
  • бензин, газ та інші комунальні послуги. Україна закуповує приблизно 85% бензину. Купувати доводиться в доларах. Тому після зміни курсу вже через два тижні змінюються ціни і на АЗС. Також від долара залежать ціни на імпортне блакитне паливо. А відразу після газу зростають у ціні гаряча вода й опалення.

Щонайменше найближчі сім днів очікувати подорожчання долара, впевнені експерти, не варто. Ба більше, гривня може показати сильні позиції і знову закріпитися на позначці в 27 грн/$.

Нагадаємо, що курс євро падає п’ятий день поспіль.