Що буде з курсом? Як агресія Росії лякає гривню

Економіка  13 квітня 2021 року, 08:13 1477

Валютний міжбанк – у підвішеному стані через тривожні новини про російську армію біля кордонів України.

Загроза відновлення гарячої фази війни з Росією схвилювала валютний ринок. Замість очікуваного зміцнення гривні, курс долара на міжбанку знову виріс до 28 грн/$.

Найближчим часом ринок продовжить нервово спостерігати за тим, що відбувається на україно-російському кордоні: істотного зниження курсу долара поки не буде, відзначають опитані банкіри і фінансисти.

Читайте також:  Мільйонери Закарпаття: скільки їх в області, станом на початок квітня

Поки в квітні ціна долара на міжбанку не опускалася нижче 27,83 грн/$, тоді як весь березень пройшов в діапазоні 27,6-27,8 грн/$.

Зростаюча напруга на україно-російському кордоні – головний фактор, який збиває тренд на сезонне зміцнення гривні. Ревальвація, як правило, відбувається на українському ринку з березня по червень-липень (причини – закінчення опалювального сезону і посівна кампанія).

Поки все відбувається не так – коливання курсу на ринку посилилися з початку квітня, коли з’явилися перші відомості про нарощування російського військового контингенту на кордоні з Україною.

Паніки поки немає (учасники міжбанку не дозволяють курсу виходити далеко за межі 28 грн/$, а ажіотажу на готівковому ринку не спостерігається), але банкіри та їхні клієнти продовжать з тривогою спостерігати за тим, що відбувається, відзначають опитані фінансисти.

Ситуація має не тільки психологічний, а й практичний вплив на ринок. Результат можна було побачити минулого вівторка, коли Мінфін провів найслабший аукціон з розміщення ОВДП за багато місяців – в бюджет залучили всього 1 млрд грн.

Це – наслідок виходу з українських активів іноземних інвесторів, які з побоюванням дивляться на перспективу повноцінної військової інтервенції Росії в Україну. За тиждень нерезиденти скоротили свій ОВДП-портфель на 2,5 млрд грн (наймасовіший вихід мало не з часу першого локдауна навесні 2020 року).

Як відзначають опитані учасники ринку, вихід іноземців негативно вплинув на настрої практично всіх гравців міжбанку. 

Читайте також:  "Карантинні" 8 тисяч: хто отримає

Важливий фактор, який компенсує легку паніку на міжбанку – продаж валюти з боку агроекспорту. Аграрії продовжують посівну кампанію (в цьому році через холоди в лютому-березні вона зрушила і зараз знаходиться в самому розпалі) і активно змінюють валютну виручку на гривню.

У наступні тижні це має стримати курс в разі продовження військової загрози. Хоча ще в кінці березня опитанбанкіри і економісти називали фактор посівної головною передумовою для переходу курсу в діапазон 27-27,5 грн/$.

Що далі? Прогноз до 16 квітня

Опитані фінансисти поки не очікують істотного зростання курсу, але ринок продовжить перебувати в районі 28 грн/$.

Прогноз до 16 квітня: 27,75-28,05.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0