Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Податки з 1 грудня збільшать в Україні

Із 1 грудня в Україні підвищать мінімальний єдиний соцвнесок із зарплати. Крім того, перерахують єдиний податок для фізосіб-підприємців (ФОПів) першої та другої групи.

Із підвищенням мінімалки і прожиткового мінімуму збільшиться мінімальний розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ). Перерахують і податки для ФОПів-єдинників. Так:

  • Мінімальний розмір ЄСВ збільшиться із 1320 до 1430 грн;
  • Єдиний податок для першої групи – із 260 до 268 грн.
  • Єдиний податок для другої групи – із 1200 до 1430 грн.
Читайте також:
Відомо, якою буде зарплата з 1 грудня та як зміниться прожитковий мінімум

Суттєвіше нововведення очікується вже з 1 січня 2022-го. Тоді всі ФОПи, крім тих, що перебувають на першій групі єдиного податку (самозайняті з виторгом до 1 млн грн на рік), повинні будуть встановити реєстратори розрахункових операцій (касові апарати).

Із чим пов’язане підвищення?

З 1 грудня в Україні мінімальну зарплату підвищать із 6000 до 6500 грн. А прожитковий мінімум для працездатних із 2600 до 2684 грн. Саме до цих показників і "прив’язаний" єдиний податок. В останньому місяці року традиційно соціальні стандарти для українців підвищують. Як наслідок, збільшуються і податкові відрахування.

За оцінками колишнього міністра соцполітики Андрія Реви, приблизно 40% офіційних працівників оформлено на мінімальну зарплату. Така кількість оформлених на мінімалку – наслідок величезної тіньової зайнятості в країні. Українці більшу частину зарплати одержують у конвертах, а от податки платять з мінімалки.

Таким чином вони фактично прирікають себе на мінімальну пенсію та старість у злиднях. Десятки мільярдів втрачає і бюджет України. Для працівників, оформлених на мінімальну зарплату, збільшиться і розмір єдиного соцвнеску. Зібрані гроші переважно поповнюють Пенсійний фонд.